Pergales šventė „Paukščiai" ir „Pragaro vaikiai"

2014-08-19, „Šilokarčemos“ informacija
Jaunių grupės nugalėtojai „Pragaro vaikiai
Jaunių grupės nugalėtojai „Pragaro vaikiai", sveteliai iš Priekulės (iš kairės) T. Padagas, D. Stasiukėnas ir metimų konkurso laimėtojas Š. Rezgys.

Šilutės mažojo krepšinio (3x3) istoriją rugpjūčio 9 dieną papildė naujas įvykis – pradinės mokyklos kiemo aikštelėje „Time Team“ dešimties komandų turnyrą patys sau be didelės pompastikos surengė vaikinukai: Dovydas, Egidijus ir Ernestas. Nugalėtojų, prizininkų laukė medaliai, metimų konkurso laimėtojo Šarūno Rezgio iš Priekulės – taurė.
 
 
Turnyro organizatoriai – šilutiškiai: 17-metis Dovydas Auškalnis, metais jaunesnis Egidijus Kinčius ir 15-metis Ernestas Norgilas. Iš Paleičių kilęs Dovydas, kaip daugelis vaikinų, yra spardęs futbolo kamuolį, žaidęs tinklinį, bet labiau mėgsta ką nors organizuoti. Tuomet jaučiasi savo kailyje. Egidijus ir Ernestas – buvę sporto mokyklos auklėtiniai, krepšininkai, bet šiandien pirmasis lanko jojimo treniruotes Juknaičiuose, o antrasis – jaunasis šaulys. Kartu su Dovydu jie – organizatorių komanda. Praėjusį šeštadienį Egidijus ir Ernestas sėdėjo prie stalo, uždengto balta staltiese, kurią puošė trijų spalvų medalių komplektai, taurė. Vaikinukai pildė protokolus, o Dovydas vaikštinėjo po aikštelę su mikrofonu rankose vis berdamas būtiną informaciją krepšininkams. Tai buvo jo antrasis renginys. Pirmasis – liepos pradžioje surengtas tinklinio turnyras Rusnėje. Organizatoriaus patirties po truputį sėmėsi talkindamas masinių renginių vykdytojams. Dovydas sakė esąs patenkintas geranoriais rėmėjais, minėjo Šilutės seniūną Raimondą Steponkų, muzikantą Vygantą Stoškų, verslo įmones „Turgaus Urmas“, „Star Pizza“, „Savas Kampas“, „Kukulis“, „Šarūno reklama“, rajono laikraščius.

Turnyras rengtas trijų amžiaus grupių krepšinio mėgėjams: 13-15, 16-17 bei 18 metų ir vyresniems. Susirinko 10 komandų. Deja, jauniausiųjų grupės nepavyko sudaryti – užsirašė tik viena ekipa, pasivadinusi „Odontologais“. „Odontologus“ (Žygimantas Vaitkus, Marius Stulginskas, broliai dvyniai Dovydas ir Tautvydas Rimkai) teko perkelti į septyniolikmečių grupę (4 komandos). Komanda nepurkštavo, vyriškai kovojo su augesniais. Nors pralaimėjo visas tris rungtynes, bet minimaliais skirtumais. Net grupės nugalėtojai „Pragaro vaikiai“ (Priekulė) turėjo plušėti visas aštuonias kėlinuko minutes. Priekuliškiai nugalėjo – 13:10. „Odontologai“, kuriems dar teks ilgai mokytis, kol kuris nors iš jų, galbūt, taps mediku, kietai priešinosi. Stebėtis dėl to neverta – šilutiškiai lanko krepšinio treniruotes. Antros vietos medalius šioje grupėje pelnė ekipa „Bet kokie“, trečią vietą užėmė „Griaustinis“. Pirmos vietos medaliai įteikti „Pragaro vaikiams“. Priekulės komandoje žaidė Šarūnas Rezgys, Teodoras Padagas ir Dominykas Stasiukėnas. Šarūnas laimėjo ir metimų konkursą, vykusį atkrintamųjų varžybų principu. Dalyvavo 18 krepšininkų. Finale Š. Rezgio laukė dvikova su „Odontologų“ ekipos nariu M. Stulginsku. Kiek geriau sekėsi Š. Rezgiui pelniusiam 22 taškus.
 
 
 Vyresniųjų grupę sudarė 6 komandos: „Paukščiai“ – 10 tšk., 1 vieta, „Kupšas – ne Štanga“ – 9 tšk., 2 v., „Rinktinė“ – 7 tšk., 3 v., „Kaimiečiai“ – 7 tšk., 4 v., „Paprasti“ – 6 tšk., 5 v., „Plikis“ – 5 tšk., 6 v. Už „Paukščius“ žaidė krepšinio mėgėjams žinomi krepšininkai šilutiškiai Aurimas Girskis, Arnoldas Kuncaitis ir Laurynas Vaitkus. Jie pateisino pasirinktą pavadinimą – pakilo į pirmą vietą. Pirmose rungtynėse „Paukščiai“  įveikė taip pat aukštam skrydžiui pasiruošusią Vainuto ir Ž. Naumiesčio „Rinktinę“ – 9:7. Pastarosios garbę gynė aukštaūgis Matas Jucikas (197 сm), Šiaulių universiteto pirmakursis, Edvinas Kurlinkus ir Lukas Petrošius. Komandą atlydėjo Mato tėvelis Antanas, kuris yra ne tik oranžinio kamuolio fanas, bet ir pats žaidžia, kviečiamas į Šilutės senjorų rinktinę. Mato vyresnis brolis Julius – „Šiaulių“ komandos puolėjas, žaidęs už Lietuvos studentų rinktinę. Žodžiu, Jucikai – krepšininkų šeima, nes ir mama Virginija šiai sporto šakai neabejinga. „Rinktinė“ laimėjo bronzos medalius – mažiau nei ketino, tačiau Lietuvoje daug kas moka gerai žaisti krepšinį.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?