Tauragės apskrities VPK įsikūrė LPS „Sandrauga“ padalinys

2015-04-07, LPS „Sandrauga"
sandrauga.lt nuotrauka
sandrauga.lt nuotrauka
Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ informuoja, kad į jos gretas įsijungė naujai įkurtas Tauragės apskrities VPK darbuotojų padalinys. Nors pastaruoju metu policija deda itin daug pastangų gerinti savo reputaciją, tačiau po susitikimo su naujaisiais nariais, profsąjungos atstovams iškilo klausimas: kaip visuomenė gali pradėti gerbti pareigūnus, jeigu to nedaro net sava sistema?

 

Steigiamajame susirinkime su Tauragės pareigūnais kalbėjęsis LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis atkreipė dėmesį, kad net ir tokiame sektoriuje kaip policija pasitaiko darbo santykių pažeidimų, bei retkarčiais pamirštama, kad darbuotojas – taip pat žmogus.

„Susitikimo su Tauragės apskrities pareigūnais metu atsiskleidė, kad pareigūnams nėra sudaromos tinkamos higienos ir poilsio sąlygos darbo vietoje. Tai kelia susirūpinimą, nes kaip visi puikiai žinome, ne visi policijos darbuotojai dirba tradicines 8 darbo valandas per dieną. Dalis jų dirba budėjimais“ – pasakojo K. Juknis.

Po susitikimo paaiškėjo, kad profesinei sąjungai teks ypatingai gilintis į situaciją Šilutės rajono PK, kur budintys pareigūnai ne tik neturi galimybės išvykti iš tarnybos pietų, tačiau jiems nesudaromos ir sąlygos papietauti darbe (t.y. neskiriamos patalpos, nesudaroma sąlygų laikyti maistą ir jį pasišildyti). Be to, pareigūnai yra priversti šlamšti savo sumuštinius prie darbo stalo patalpoje, kuri nuolatos stebima vaizdo kameromis.

Nors „Sandrauga“ veikia visoje Lietuvoje ir yra mačiusi pačių įvairiausių atvejų, tačiau tokios prieštvaninės policijos darbuotojų darbo sąlygos profsąjungos atstovus šokiravo. „Labai apmaudu, kad profsąjungai tenka priminti atsakingiems asmenims, jog parą laiko tarnyboje praleidžiančiam asmeniui privalo būti sudarytos sąlygos kultūringai pavalgyti“ – pridūrė K. Juknis.

Per 15 gyvenimo metų „Sandrauga“ veikiančiuose pareigūnų, sveikatos, švietimo, transporto ir kitose sektoriuose ginant ir atstovaujant narius nuveikta daug. Tačiau pasitaiko atvejų, kai vis dar tenka susidurti su tokiomis situacijomis, dėl kurių didžiausia atsakomybė tenka patiems darbuotojams, kurie savo mandagumu, tolerancija leidžia darbdaviams likti neįvertintiems. Kviečiame diskriminuojamuosius solidarizuotis, naudotis „nematoma“ naryste, konsultuotis dėl iškylančių problemų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?