Išskirtinės padėkos usėniškiams – atlygis už kruopštų darbą

2015-04-09, Gerda BELOKOPYTOVA
O. Miliauskienei ir R. Lolat įteikti ypatingi apdovanojimai.
O. Miliauskienei ir R. Lolat įteikti ypatingi apdovanojimai.

Praėjusią savaitę Usėnų bendruomenės namuose vyko ypatingas subruzdimas, kurio metu pagerbti du nepaprasti usėniškiai, atliekantys ypatingą darbą. Tai Mažosios Lietuvos kultūros  puoselėtojai Richardas Lolat ir Onutė Miliauskienė, kurie pasiryžo išsaugoti Usėnų istoriją. Darbas išties nelengvas, bet labai reikalingas.

Prieš beveik penkerius metus F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo bibliotekininkė O. Miliauskienė nusprendė imtis žygių, kad būtų išsaugota jos gimtojo krašto istorija. Surado ir bendramintį, kuris palaikė jos mintį bei kartu ėmėsi išties nelengvų darbų. Pradžioje aplinkiniai netgi kiek keistokai žiūrėję į šiuos du žmones, besibastančius po apylinkes, ieškančius išlikusių istorijos pėdsakų, bet galiausiai visi suprato, kokį svarbų darbą jie atlieka. O. Miliauskienė ir R. Lolat ne tik tyrinėja, bet ir renka istorinę medžiagą apie evangelikų liuteronų kapines, esančias Usėnų seniūnijos teritorijoje, taip pat renka informaciją iš senųjų krašto gyventojų. Pačioje pradžioje usėniškiai šią istorinę medžiagą rinko kaip išmanė – diktofonu įrašinėdavo žmonių pasakojimus, fotoaparatu fiksuodavo senuosius statinius. Dabar jų veikla išsiplėtė – rengiamos pažintinės edukacinės ekskursijos, bendradarbiauja su mokslininkais, universiteto dėstytojais, moksliškai sisteminama turima medžiaga.

Tąkart bendruomenės namuose susirinko ir bendruomenės nariai, taip pat atvyko ir valdžios atstovai. Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis dėkojo O. Miliauskienei ir R. Lolat už iniciatyvas ir aktyvią veiklą puoselėjant Mažosios Lietuvos krašto istorijos ir kultūros paveldą, ugdant ir plėtojant pilietinę bei kultūrinę savimonę. Jiems taip pat įteiktos mero padėkos.  

Padėką Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio vardu ir Seimo atminimo medalį R. Lolat įteikė vicepirmininko padėjėjas Ričardas Stonkus. O. Miliauskienei praėjusį pirmadienį Panevėžio J. Miltinio teatre Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė įteikė Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai“.

 Štai kokie žmonės gyvena Usėnuose. Jiems rūpi praeitis, kuri be galo svarbi ateitiems kartoms. Ir tik tokių žmonių dėka tolimoje ateityje tose apylinkėse gyvenantys žmonės žinos apie kadaise čia gyvenimus kūrusius gyventojus.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?