Rajono politikos kortas maišo Jonas Jatautas

2015-04-12, Kęstutis GABŠYS
Šilutės merų rinkimuose intrigą gali įnešti J. Jatautas (foto www.liberalai.lt)
Šilutės merų rinkimuose intrigą gali įnešti J. Jatautas (foto www.liberalai.lt)

Dėl šiurkščių įstatymų pažeidimų panaikinus rinkimų rezultatus Šilutės rajone, iki Velykų švenčių politinės partijos ir visuomeniniai komitetai Vyriausiajai rinkimų komisijai turėjo pristatyti pareiškinius dokumentus apie ketinimus dalyvauti birželio 21-ąją vyksiančiuose pakartotiniuose rinkimuose į Tarybą bei mero postą. Nors didžioji dalis politinės kampanijos dalyvių naujuose rinkimuose kėlė tas pačias kandidatūras tiek mero rinkimuose, tiek savivaldybių tarybų rinkimuose, tačiau tam tikrų politinių kėdžių perstumdymo vis dėlto būta. Rinkimuose atsirado intriga – nežinia, kiek minėti pasistumdymai tarp kandidatų turės įtakos rinkimų rezultatams.

Aštuonios partijos ir du rinkimų komitetai

Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje skelbiama, kad pakartotiniuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose Šilutės rajone nusprendė varžytis dešimt rinkimų kampanijos dalyvių. Savo kandidatus ketina kelti aštuonios politinės partijos ir du visuomeniniai rinkimų komitetai.

Pakartotiniuose rinkimuose dalyvaus visos kovo 1-ąją rinkimuose dalyvavusios politinės partijos. Tai nėra nuostabu, nes visos Šilutėje užsiregistravusios politinės partijos peržengė minimalų 4% barjerą ir panaikintoje savivaldybės taryboje būtų turėjusios savo mandatų dalį. Tad nėra priežasčių, kodėl politinės partijos neturėtų bandyti savo laimės iš naujo.

Į Šilutės politinių partijų ratelį pakartotiniuose rajono tarybų rinkimuose ketina įsisprausti nauja politinė partija „Jaunoji Lietuva“. Ši neparlamentinė partija yra žinoma ir aktyvi tik Kauno mieste ir jo apylinkėse. Ji gana sėkmingai pasirodydavo savivaldos rinkimuose laikinojoje sostinėje, kur visada laimėdavo mandatus. Šios partijos lyderis Stanislovas Buškevičius dažnai sudarydavo koalicijas su Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionimis demokratais ir Kauno miesto taryboje užimdavo vicemero pareigas. Kokius tikslus ši partija kelia pakartotiniuose rinkimuose Šilutės rajone, parodys laikas. Iš VRK pateiktų duomenų matyti tik tai, kad šiam sąrašui vadovaus anksčiau politinėje veikloje Šilutės rajone neužfiksuotas Kazimieras Nausėda.

Išėjo Š. Laužikas, garažai bando sugrįžti

Pakartotiniuose tarybos rinkimuose nebeketina dalyvauti Š. Laužiko suburtas visuomeninis rinkimų komitetas „Šilutės kraštas“. Priminsime, kad panaikintuose rinkimuose jis buvo vienintelis rinkimų kampanijos dalyvis, nesurinkęs 4% ir negavęs nė vieno mandato. Matyt, rinkimų komitetas ir jį sudarantys nariai padarė išvadas ir antrą kartą lipti ant to paties grėblio nepanoro.

Į rinkimų kovą nusprendė grįžti visuomeninis rinkimų komitetas „Šilutės garažai“. Panaikintuose rinkimuose šis visuomeninis darinys ketino dalyvauti rinkimuose, tačiau nesugebėjo surinkti bent 300 juos remiančių Šilutės rajono gyventojų parašų. Dėl tos priežasties minėtas rinkimų komitetas iš rinkimų kovos buvo pašalintas ir jo pavadinimo rinkimų biuletenyje rajono rinkėjai nepamatė. Ar komitetas padarė organizacines išvadas  ir sugebės surinkti reikalingus parašus, parodys laikas.

Priminsime, kad panaikintuose rinkimuose sėkmingai pasirodė D. Žebelienės vadovaujamas visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“, sugebėjęs iškovoti net du mandatus. D .Žebelienės vedama komanda sieks parodyti, kad kovo 1-ąją pasiektas rezultatas nebuvo atsitiktinis.

Merų rinkimų intriga – J. Jatautas

Rimčiausią intrigą kovoje dėl mero posto gali pateikti Šilutės liberalai. Jie pakartotiniuose rinkimuose į rajono mero postą ketina remti šiuo metu nepartinį Joną Jatautą ir savo partijos kandidato į rajono merus neketina kelti. J. Jatautas – buvęs Vydūno gimnazijos kūrėjas ir šios mokyklos ilgametis direktorius, rajone yra pakankamai žinomas asmuo. Jo kandidatavimas gali smarkiai permaišyti politines kortas ypač dešiniajame kandidatų į merus flange. „Šilokarčemos“ redakcijai nepavyko susisiekti su J. Jatautu ir paklausti kandidato apie jo politinius planus.

 

 


Straipsnio komentarai

pedagogė2015-06-12
Protingo žmogaus vieta laisva nebūna. Išėjo Š.Laužikas , atėjo J.Jatautas. Pirmyn, mes pedagogai palaikysim Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juras2015-04-14
Taip, Jatautas tikrai tiktų būti meru. Esami kiti kandidatai be kompetecijos arba su negeru kvapu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pritariantis2015-04-13
kad rajonui reikalingi "nestandartiniai" zmones, todel as uz sustauskinius Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pasitikintis2015-04-12
Nuostabu, jeigu ateitų gerb. Jatautas,gal išmaišytų tą lizdą, Nusibodo save laikantys nepakeičiamais , juk yra protingų ir nepartinių.Pirmyn, visi palaikysim. Komentaras patinka Komentaras nepatinka