Litų nebeliks ne tik piniginėse – įpareigojimas nurodyti kainas litais prekybininkams baigėsi

2015-04-10, BNS
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Bananai
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Bananai
Prievolė skelbti kainas dviem valiutomis nebus pratęsta ir, kaip planuota, baigsis liepos 1-ąją, sako finansų ministras. „Draudimo nurodyti kainų dviem valiutomis tikrai nėra. Mūsų vertinimu, liepos 1 diena yra realistinis terminas ir šiuo metu svarstyti to termino privalomo kainų skelbimo dviem valiutomis, matyt, nėra tikslinga“, – žurnalistams po Euro įvedimo koordinavimo komisijos posėdžio ketvirtadienį sakė Rimantas Šadžius.

Pasak jo, skelbti kainas dviem valiutomis nebus draudžiama ir po liepos 1-osios, tačiau tokio įpareigojimo nebeliks.

Europos Komisija (EK) pernai lapkritį paskelbtoje ataskaitoje apie euro įvedimą Lietuvoje rekomendavo pratęsti kainų litais ir eurais skelbimą iki 2016-ųjų.

„Kad piliečiams būtų lengviau priprasti prie naujos valiutos, rekomenduojama reguliavimo priemonėmis užtikrinti, kad kainų nurodymas dviem valiutomis baigtųsi 2016 metų sausio 1 dieną. Apie šią datą reikėtų aiškiai pranešti visuomenei“, – teigiama EK ataskaitoje.

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas tvirtino, kad gyventojai kol kas dar yra negrąžinę apie 15 proc. į apyvartą išleistų litų banknotų ir apie 70 proc. litų monetų – tai sudaro apie 12 proc. rinkoje esančio grynųjų pinigų kiekio.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Eurai

„Galvojame, kad tokie skaičiai turėtų ir išlikti arba tas grįžtančiųjų kiekis vargu ar galėtų daugiau keistis“, – žurnalistams sakė jis.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad ketvirtadienį vykęs komisijos posėdis greičiausiai buvo priešpaskutinis.

Lietuvoje euras įvestas šių metų sausio 1 dieną – balandžio 10-ąją sukanka lygiai šimtas dienų nuo euro įvedimo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?