Turnyro staigmenas kurstė ekipų ambicijos

2014-09-30, Romualdas MAŽUTIS
Turnyro nugalėtoja „Pamario“ komanda. E. Lukošiaus nuotrauka
Turnyro nugalėtoja „Pamario“ komanda. E. Lukošiaus nuotrauka
Šilutės stadione praėjusį šeštadienį vyko tradicinis rajono mažojo futbolo (7x7) turnyras, skirtas usėniškiui verslininkui, sporto rėmėjui P.Rimkui-Dėdukui atminti. Dalyvavo 5 komandos. Bene gražiausią įvartį įkalė stipriu smūgiu iš eigos nugalėtojų ekipos „Pamarys“ puolėjas Aurimas Kiaulakis per rungtynes su rajono čempionais Žemaičių Naumiesčio „Nauju Parku“ – kamuolys įskriejo į viršutinį vartų kamputį. „Pamarys“ nugalėjo rezultatu 5:4 ir užėmė pirmą vietą. Staigmena!
 
Stadiono veja buvo padalinta į dvi aikštes. Žaista ratų sistema. Rungtynių laikas – du kėlinukai po 15 minučių. Turnyrą organizavo VšĮ „Šilutės sportas“ (direktorius Dainius Gricevičius). Įstaigą atstovavo futbolo vadybininkas Romualdas Taršauskas ir Vidas Augustinavičius. Rungtynių teisėjai: Nerijus Giedraitis, Bronius Mackevičius.

Prognozių, kas nugalės, netrūko, kaip ir komandų viešų ar slaptų ambicijų aplenkti konkurentus. Į prizininkus taikėsi rajono čempionas Žemaičių Naumiesčio „Naujas Parkas“, antros vietos laimėtojas Šilutės „Veteranas“ (vadovas Saulius Malinauskas), „Pamarys“ (Vaidas Dedurkevičius), turnyro naujokas „Portugalai“ (Vilmantas Milius). Iš kur išniro „Portugalai“? Tai po viena vėliava susibūrė šilutiškių ekipos „Mėgėjai“ ir „Lukvaisa“. Pavadinimas, pasak futbolininkų, gimė ekspromtu. Komandos lyderis – FK „Šilutė“ žaidėjas Aurimas Skurdelis. Pirmose rungtynėse „Portugalai“ nuskriaudė „Veteraną“ – 3:1. Įvarčių autoriai: Jomantas Nausėda, A.Skurdelis, Martynas Golubovskis. Tarp senjorų pasižymėjo Darius Igaris. „Veteranui“ itin trūko „bombardyriaus" Roberto Šmito ir traumuoto gynėjo Jurijaus Užkuraičio. Pastarsis tenkinosi patarėjo role, o Robertas buvo išvykęs teisėjauti futbolo rungtynėms.

Jauniausia turnyro ekipa – „Ereliai“ (Ričardas Stonkus). Komanda sudaryta iš moksleivių. Pasak vadovo, sunku išlaikyti jos branduolį: vaikinai išvažiuoja mokytis. Tačiau ir „Ereliai“ puoselėjo viltį kam nors „kyštelėti koją“. Šį kartą nepavyko, bet 3 įvarčius pelnė: Mantvydas Žadeikis įmušė 2, Paulius Adomavičius – 1. „Ereliai“ liko penkti – 0 tšk.

Turnyro intriga išsilaikė iki paskutinio rato, kai žaidė „Naujas Parkas“ su „Pamariu“, o „Veteranas“ su „Ereliais“. „Pamarys“, surinkęs 9 taškus, jau buvo užsitikrinęs pirmą vietą, o „Naujas Parkas“ (5 tšk.) pergalės atveju galėjo pakilti iš trečios vietos į antrą ir aplenkti „Portugalus“ (7 tšk.). Pastarieji, aišku, „sirgo“ už „Pamarį“. „Portugalai“ įdėmiai stebėdami rungtynes mestelėjo pastabą, jog paeiliui žaidė ketverias rungtynes, tai yra be poilsio. Gi pamariškiai jų nenuvylė, iškovojo sunkią pergalę – 5:4. Turėjo paskatų ir „Ereliai“, nes „Veterano“ kraitis po trijų rungtynių buvo kuklus – 1 tšk. Pergalės atveju „Ereliai“ būtų purptelėję iš paskutinės vietos į ketvirtą. „Veteranas“ savo reitingą apgynė – 5:0.

Kitų susitikimų rezultatai: „Naujas Parkas“ – „Ereliai“ - 5:0, „Portugalai“ – „Ereliai“ – 3:0, „Pamarys“ – „Veteranas“ – 4:1, „Naujas Parkas“ – „Portugalai“ – 0:0, „Pamarys“ – „Ereliai“ – 7:2, „Portugalai“ – „Pamarys“ – 0:2, „Veteranas“ – „Naujas Parkas“ – 1:1. Komandų rikiuotė: „Pamarys“ – 1 vieta, 12 tšk., „Portugalai“ – 2 v., 7 tšk., „Naujas Parkas“ – 3 v., 5 tšk., „Veteranas“ – 4 v., 4 tšk., „Ereliai“ – 5 v., 0 tšk. Didžiausią taurę aukštyn kėlė „Pamario“ vadovas V. Dedurkevičius, mažesne džiaugėsi „Portugalai“, mažiausiomis – likusios trys ekipos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?