Lietuvoje kovo mėnesį maisto produktai pabrango 1,3 procento

2015-04-11, 15min.lt
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Prekybos centre
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Prekybos centre

Kovo mėnesį, palyginussu vasario mėnesiu, gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos padidėjo 2,2 proc., o neįskaitant rafinuotų naftos produktų – 0,1 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Pagal Statistikos departamento duomenis, bendrajam kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 9,2 proc. padidėjusios rafinuotų naftos produktų gamybos ir 1,1 proc. sumažėjusios elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo produkcijos (atpigo garo tiekimo ir oro kondicionavimo produkcija – 2,1 proc., dujos – 1,2, elektra – 0,5 proc.) kainos.

Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį sumažėjo 0,2 proc. Labiausiai atpigo variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių gamybos (6,5 proc.) ir kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių gamybos (3,9 proc.) produkcija, o pabrango žalios naftos gavybos (3,5 proc.) produkcija.

Maisto produktai pabrango 1,3 proc., iš jų užgardai ir pagardai  – 8,9 proc., mėsos ir paukštienos produktai – 3,7, pieno produktai – 2,8 proc. Tačiau atpigo aliejus ir riebalai – 6,6 proc., paruoštas naminių gyvūnėlių ėdalas – 1,6 proc., tiek pat kakava, šokoladas ir cukraus saldumynai.

Ne Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį padidėjo 4 proc. Pabrango rafinuotų naftos produktų gamybos (12 proc.), kitos kasybos ir karjerų eksploatavimo (5,4 proc.) produkcija, o atpigo atliekų surinkimo, tvarkymo ir šalinimo, medžiagų atgavimo produkcija (6 proc.).

Euro zonos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį padidėjo 5,5 proc., o ne euro zonos rinkoje – 2,8 proc.

Per metus (2015 m. kovo mėn., palyginti su 2014 m. kovo mėn.) visos gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos sumažėjo 9,2 proc., o neįskaitant rafinuotų naftos produktų – 4,2 proc. Bendrajam metiniam kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo sumažėjusios rafinuotų naftos produktų gamybos (21,6 proc.) ir padidėjusios guminių ir plastikinių gaminių gamybos (2,6 proc.) produkcijos kainos.

Labiausiai atpigo žalios naftos gavybos (33,4 proc.), o pabrango vandens surinkimo, valymo ir tiekimo (11,8 proc.) produkcija.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?