Pastatytas kelio ženklas „STOP“ prie neveikiančios pervažos sukėlė daug diskusijų – pinigų švaistymas?
Gyventojai vis dažniau reiškia nepasitenkinimą dėl kelių infrastruktūros sprendimų. Vienas iš pavyzdžių – Nemuno gatvė Šilutėje, kur iš abiejų pusių prie jau seniai neveikiančios geležinkelio pervažos pastatyti „STOP“ kelio ženklai. „Šilokarčema“ domėjosi, kodėl jie ten atsirado.
Žmonės piktinasi
Tiek vietiniai gyventojai, tiek socialinių tinklų vartotojai klausia – kam tokie ženklai reikalingi, jei per pervažą traukiniai jau daugelį metų nevažiuoja? Geležinkelis realiai nebeegzistuoja kaip pavojus, o „STOP“ ženklai ne tik trikdo eismą, bet ir atrodo kaip bereikalingos lėšų švaistymo ženklas.
„Ten jau seniai nevažiuoja jokie traukiniai – kam tie ženklai? Gal taip plaunami pinigai? Už tokius sprendimus turėtų kas nors atsakyti. Savivaldybė statė, bet realybės tai neatspindi. Kaip bus, kai veš žmogų laidoti ir teks kiekvienam automobiliui sustoti prie ženklo – susidarys kamštis“, - socialiniame tinklapyje „Facebook“ dalijosi mintimis šilutiškiai.
Dalis komentatorių kaltina Šilutės savivaldybę, esą tokie veiksmai – pinigų plovimas ar biurokratinis absurdas.
Reikia sprendimų
Vienas Šilutės miesto gyventojas teigia, kad jei pervaža nebeveikia, ją reikėtų oficialiai panaikinti kaip kelių infrastruktūros objektą ir pašalinti perteklinius ženklus, kad vairuotojai nebūtų klaidinami. Jei ženklai statyti pagal senus planus – laikas juos atnaujinti pagal realią situaciją, kokia yra šiandien , o ne kokia buvo kadaise.
Kol traukiniai čia nevažiuoja, o vairuotojai priversti be reikalo stoti – kyla klausimas: ar tikrai mūsų kelių infrastruktūra prižiūrima atsakingai? Atsakymo laukia ne tik Nemuno gatvės gyventojai, bet ir visi, kuriems rūpi skaidrus viešųjų lėšų naudojimas.
Seniūnas atsakyti negalėjo
„Šilokarčema“ paskambino seniūnui Raimondui Steponkui. Domėtasi, ar jis žino apie ženklus ir ką apie tai mano.
„Bus tvarkomi rampai ir ženklas bus pastoviai“, - teigė seniūnas. O kodėl tiek metų jo nebuvo, sakė, kad nežino ir rekomendavo skambinti Oželiui.
Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis teigė, kad praėjusį mėnesį situaciją minėtoje atkarpoje vertino speciali komisija, kuriai vadovavo pirmininkas Gintaras Labanauskas. Komisijos nuomone, sankryžoje trūksta kelio ženklo, todėl buvo nuspręsta jį įrengti.
„Jei įvyktų kokia nelaimė, tai jie apsidraudžia, kad kelio ženklas yra.“
Anot specialisto, tokio kelio ženklo pastatymas kainuoja apie kelis šimtus eurų.
„Ilgai neužtruks, kol ženklas bus pašalintas, tačiau jis nebus išmestas – numatyta jį perkelti į kitą vietą“, – sakė M. Oželis.