Rimantas Šadžius: paslaugos brangsta dėl augančių žmonių pajamų

2015-04-13, BNS
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Rimantas Šadžius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Rimantas Šadžius
Finansų ministras tikina, kad pastaruoju metu augančios paslaugų kainos, nėra susijusios su euro įvedimu. Rimantas Šadžius mano, kad paslaugos brangsta dėl didėjančių žmonių pajamų.

„Paslaugų kainos kyla jau porą metų, todėl kad pagerėjo pragyvenimo lygis ir didėja žmonių pajamos. O žmonių pajamų didėjimas, viena vertus, – būtinybė mokėti didesnius atlyginimus tiems, kurie paslaugas teikia, todėl didėja paslaugų savikainą. Antra vertus, tai yra ir mokios paslaugos didėjimas. Šitie faktoriai ir lemia, kad pastaruosius metus Lietuvoje paslaugos (jų kainos – BNS) auga nuolatiniu greičiu apie 2 proc.“, – trečiadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė R.Šadžius.

Statistikai, stebintys 100 prekių ir paslaugų kainas, sako, kad pastaruoju metu stebima paslaugų kainų didėjimo tendencija.

Statistikos departamento Kainų statistikos skyriaus vedėja Nadiežda Alejeva pirmadienį negalėjo atsakyti, kodėl jos brangsta.

Kovą 5,4 proc. pabrango restoranų, kavinių paslaugų, 13,8 proc. – būsto nuomos kainos, po 1 proc. – vyriškų batų pakulnių pakalimas, vištienos kebabas išsinešti ir juoda kava kavinėje. Nė viena paslauga kovą, palyginti su vasariu, neatpigo.

Šių metų sausį 5,7 proc. pabrango kino teatro bilietai, 3–4 proc. – vyrų ir moterų modelinis kirpimas.

Visų paslaugų kainos per metus išaugo 3,2 proc., o vien kovą – 0,2 procento.


Straipsnio komentarai

niekosau2015-04-15
tai jai pajamu tiek susikaupe tai kodel siluma branksta ir visos prekes o vanduo kodel toks brangus tai kodel vaiku prekes tokios brangios viskas branksta baisu ieit tai iskur nebus baisu jai viskas kas sekunde brangsta tai iskur nebus tokiu pajamu jai kainos kosmines Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tipo 2015-04-13
anksciau sakydavo degalai branksta kad kainos dideles o dabar pajamos didelesir maistas branksta na tikras cirkas nebezino kaip ispesti is zmogaus kapeika Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?