Jaunavedžiai plūsta į Kintų bažnyčią

2015-04-15, Gerda BELOKOPYTOVA
Tikimasi, kad restauruoti maldos namai pritrauks dar daugiau ne tik jaunavedžių porų, bet ir turistų.
Tikimasi, kad restauruoti maldos namai pritrauks dar daugiau ne tik jaunavedžių porų, bet ir turistų.

Ar žinojote, kokia yra viena populiariausių bažnyčių, kurioje jaunieji prieš Dievą prisiekia amžina meile? Pasirodo, tai gražiame Kintų miestelyje įsikūrę maldos namai, pritraukiantys šventą Santuokos sakramentą norinčių priimti porų gausybę.

Turbūt niekam  ne paslaptis, kad populiariausia bažnyčia, kurioje susituokia daugiausia jaunavedžių porų, yra savo grožiu išsiskirianti Švėkšnos bažnyčia. Tačiau antroje vietoje galime išvysti Kintų bažnyčią. Šį faktą mums patvirtino ir Kintų seniūnas Antanas Kližentis, kuris pasidžiaugė, kad jo seniūnijoje esanti bažnyčia itin pamėgta jaunųjų. „Tai antroji bažnyčia po Švėkšnos, kurioje daugiausia rajone registruojama santuokų. Matyt, jaunavedžius traukia Ventės ragas, mūsų iškalbus kunigas. Tuo tikrai labai džiaugiamės“, - „Šilokarčemai“ sakė Kintų seniūnas.

Be abejonės, ši Kintų bažnyčia taip pat pritraukia ir nemažai turistų, atvykstančių į Kintų seniūniją pasigrožėti unikalia gamta, kraštovaizdžiu ir čia esančiais pastatais.

Deja, metai net ir tvirčiausiuose pastatuose palieka savo žymę. Taigi ir Kintų bažnyčiai prireikė remonto. Kintų Nukryžiuotojo Jėzaus  Romos katalikų parapija su kunigu Vytautu Tamašausku priešakyje  ėmėsi iniciatyvos – parašė projektą „Kintų buvusiosios evangelikų liuteronų bažnyčios restauracija ir pritaikymas bendruomenės reikmėms“ bei gavo šiam finansavimą.  Projektui įgyvendinti skirti 1 061 378  Lt.

Kintų buvusi liuteronų  bažnyčia pastatyta 1705 m.  yra tipiškas XVIII a. pradžios rytprūsių architektūros statinys, plane išlaikantis vokiečių ordino gotinių statinių formą su istoriniu bažnyčios bokštu. Šiandien didžiausią susirūpinimą kelia bažnyčios pastato stogo danga, taip pat yra sutrūkinėjęs pamato mūras. Šiuo metu fasado tinkas daug kur yra suskeldėjęs, vietomis nutrupėjęs ir atsidengęs mūras, betoninė nuogrinda yra smarkiai sunykusi, todėl į pastatą patenka įšalas, drėgmė.  Istorinio bažnyčios bokšto betoniniai elementai prastos būklės, plečiasi plyšiai, o tai kelia grėsmę bokštelio išlikimui.  Tad projekto metu planuojama restauruoti Kintų bažnyčios pastatą, siekiant užkirsti kelią pastato sunykimui ir užtikrinti pastato ilgaamžiškumą. Atlikus pagrindinius stogo, pamatų, cokolio, fasado sienų tvarkybos  darbus, pastatas bus pritaikytas visuomenės poreikiams: bažnyčioje vyks mokymai,  kultūriniai, muzikos,  bendruomeniniai renginiai.

Projekto metu taip pat bus vykdomi mokymai apie kultūros paveldo išsaugojimo reikšmę bei pritaikymą bendruomenės poreikiams, bažnyčių architektūros kultūros paveldą.

 „Tikimės, kad  įgyvendinus projektą  restauruota  Kintų bažnyčia taps ne tik religijos, tačiau ir  kultūros, socialiniu, taip pat traukos centru turistams“, - kalbėjo A. Kližentis.

 

 

 


Straipsnio komentarai

ooo2016-10-19
Klizentis galetu buti labiau pasitempes, juk liaudies tarnas! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?