Žemaičių Naumiesčio knygų namų džiaugsmai ir vargai

2015-04-15, Gerda BELOKOPYTOVA
Žemaičių Naumiesčio bibliotekos patalpos mažytės. Čia vos telpa visos knygos, tačiau bibliotekininkės stengiasi jas paversti kuo jaukesnėmis skaitytojams.
Žemaičių Naumiesčio bibliotekos patalpos mažytės. Čia vos telpa visos knygos, tačiau bibliotekininkės stengiasi jas paversti kuo jaukesnėmis skaitytojams.

Vienoje seniausių Šilutės rajono bibliotekų F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale jau daugiau kaip tris dešimtmečius darbuojasi Danutė Bružienė ir Nijolė Rimkienė. Moterys išties myli savo darbą, siekia į knygų namus pritraukti kuo daugiau lankytojų, tačiau susiduria su viena problema. Žemaičių Naumiesčio biblioteka įkurta ankštose patalpose, kur sunku suburti žmones veiklai.

Žemaičių Naumiesčio filialas įsikūręs Žemaičių krašto etnokultūros centrui priklausančiame pastate, antrame aukšte. Patalpos, kuriose įspraustos knygų lentynos, išties mažytės, o kur dar stalai su kompiuteriais... Norintieji bibliotekoje paskaityti leidinius ar knygas nelabai turi kur tai padaryti. Žinoma, galima įsitaisyti prie kompiuterio, tačiau dažniausiai prie jų sėdi vaikai, aplink zuja dalindamiesi dienos įspūdžiais. Ramiai paskaityti nėra galimybės. Bibliotekininkės Danutė ir Nijolė pripažino, kad šiuo metu įgyvendinti visų savo sumanymų ir šias erdves paversti jaukiomis skaitytojams tiesiog nėra kaip.

5-erius metus laukia naujų patalpų

Jau beveik 5-erius metus bibliotekininkės tik ir girdėjo pažadus apie tai, kaip biblioteka bus iškelta į renovuotą, vos už kelių žingsnių esantį muziejaus pastatą. Ten ir vietos bibliotekai būtų daugiau, ir atsirastų kur organizuoti renginius. „Dabar pas mus atėję suaugusieji ilgai neužsibūna – tik pasiima norimų knygų ir išeina. O mūsų vizija visai kitokia. Norime, kad čia skaitytojai ateitų ne tik pasikeisti knygų, bet ir pabendrautų vieni su kitais, dalyvautų įvairiuose užsiėmimuose. Minčių mes turime labai daug, tačiau dabar nėra galimybių jų įgyvendinti. Bet, aišku, verčiamės kaip galime“, - kalbėjo N. Rimkienė.

Kodėl ne visi gali patekti į biblioteką?

Turbūt pagalvojote, kad į Žemaičių Naumiesčio biblioteką ne visi skaitytojai įleidžiami? Tačiau yra visai ne taip. Naumiestiškių knygų namai įsikūrę antrame pastato aukšte, todėl kai kurie skaitytojai, turintys judėjimo negalią ar sunkiai vaikštantys, neužlipa laiptais. Būna atvejų, kad kai kurie senjorai, šiaip ne taip užsikabaroję į biblioteką, turi pasėdėti ir atgauti jėgas. „Būna, kad, pavyzdžiui, ateina vyras žmonai paimti knygų ir sako, kad ji pati labai norėtų apsilankyti bibliotekoje, bet negalinti užlipti iki antro aukšto. Ir tai tik vienas pavyzdžių. Dabar biblioteka ne visiems prieinama“, - kalbėjo D. Bružienė.

Negali sutalpinti visų knygų

Apžvelgus Žemaičių Naumiesčio filialo knygų lentynas pastebi, kad jos perpildytos knygų ir net sulinkusios nuo jų svorio. Anot bibliotekininkių, sunku sutalpinti visas turimas knygas, be to, šiems baldams jau daugiau kaip 40 metų. „Mes taip pat turime ir labai senų knygų kolekciją, tačiau neturime kur jų eksponuoti. Nėra nei baldų, nei vietos tokiai išskirtinei kolekcijai“, - sakė D. Bružienė.

Verčiasi kaip gali

Nepaisydamos nepatogumų bibliotekininkės organizuoja įvairius renginius ir į juos suburia tikrai nemažai naumiestiškių. Štai vien praėjusiais metais organizavo apie 20 renginių. Į biblioteką atvyko tokie žymūs žmonės kaip knygų autorius ir iliustratorius Kęstutis Kasparavičius, savo parodą pristatė Romualdas Požėla, atvyko ir poetas Aidas Marčėnas. „Stengiamės pritrauki kuo įdomesnių žmonių, juk taip kyla ir bibliotekos prestižas. Be to, jaučiame, kad yra poreikis. Skaitytojai visuomet mūsų klausia, ką darysime, kokį renginį organizuosime“, - pasakojo Nijolė. Pasak bibliotekininkių, į renginius susirenka išties nemažai žmonių ir tai tik parodo, kad biblioteka užima svarbią vietą naumiestiškių gyvenime.

Vis dėlto moterys tikisi, kad jau greitai ateis toji diena, kuomet biblioteka bus iškelta į žadėtąsias patalpas ir ten bus galima įgyvendinti visas tiek metų brandintas vizijas.

 


Straipsnio komentarai

skaitytoja2015-04-25
Jeigu tokiame miestelyje, kaip Žemaičių Naumiestis, biblioteka neturi net patalpų ir sąlygų dirbti , nors ir kaip darbuotojos stengiasi, tai rodo, kad vietos savivaldos vadovai t.y. gerb. seniūnas J. Budreckas nesuvokia, jog jis turėtų pasistengti, kad mums visiems tiek mažiems , tiek suaugusiems , netgi senyvo amžiaus skaitytojams biblioteka būtų prieinama. Bet, čia jau gerb. seniūnui užuojauta, tikriausiai Jam jau bibliotekos, kaip tikrai švietėjiškos įstaigos poveikio bendruomenei nebelemta suvokt... O gaila. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?