Lopšelis-darželis „Gintarėlis“ pavirto stilizuotais grožio namais

2015-04-14, Gerda BELOKOPYTOVA

Šilutės lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mažieji auklėtiniai nekantriai laukė dienos, kuomet į jų darželį atvyks nepaprasti svečiai. Mažuosius šilutiškius aplankė būsimosios kirpėjos – Šilutės žemės ūkio mokyklos mokinės. Šilutės darželiuose vykstantys šukuosenų šou – tai jau tradicija tapęs renginys. Tad ženkime į „Gintarėlio“ darželį, kuris antradienio rytą pavirto grožio namais.

Ketvirtus metus iš eilės vis kitame Šilutės miesto darželyje apsilanko būsimosios kirpėjos, kurios mažuosius šilutiškius papuošia įmantriomis, didelio kruopštumo reikalaujančiomis šukuosenomis. Šios idėjos sumanytoja ir įgyvendintoja šukuosenų meistrė Reda Jurgėlienė džiaugėsi, kad toks renginys jau tapo tradiciniu, o ir būsimosios kirpėjos, ir mažieji šilutiškiai labai jo laukia. Tiesa, stilizuotame grožio salone gražinosi ne tik ilgus plaukus turinčios mergaitės, bet ir berniukai. Vaikams – tai puiki atrakcija ir kantrybės išbandymas. Juk ne taip paprasta nustygti vietoje, kol tavo plaukučius dailina jaunosios kirpėjos. Tačiau šiemet viskas pavyko puikiai. Rezultatais džiaugėsi ne tik mažieji „Gintarėlio“ auklėtiniai, bet ir jų kirpėjos. Šiųmetė šukuosenų šou tema – „Pavasaris bunda“. Pasak kirpėjų profesijos mokytojos, šukuosenų meistrės R. Jurgėlienės, ji kartu su mokinėmis atsakingai ruošėsi šiam susitikimui. Visos kartu mokėsi naujų šukuosenų, aptarė, kokią kiekviena turės padaryti šou metu. Pasitreniravusios jos atvyko į darželį ir stebino savo išradingumu. Lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ apsilankė 18 būsimųjų kirpėjų, besimokančių I–II kurse.

Žinoma, susitikimo pradžioje buvo kiek nedrąsu, tačiau netrukus vaikai apsiprato ir savosioms kirpėjoms pasakojo, ką veikia darželyje ir pan. Būsimosios kirpėjos taip pat atsakingai kūrė šukuosenas. Vienų mergaičių šukuosenose buvo naudojami sudėtingi pynimo elementai, kitų – garbanos, rišami kuodukai pritaikant įvairius pynimus. „Kiekvienos mergaitės plaukuose taip pat suspindėjo po ryškiaspalvę gėlę. Juk žydinčios gėlės ir simbolizuoja pavasarį“, - renginio metu „Šilokarčemai“ pasakojo R. Jurgėlienė. Darbo buvo daug ir sudėtingo, tačiau rezultatai stebino ir vaikus, ir jų auklėtojas. Ekstravagantiškomis šukuosenomis padabinti ir berniukai, kurie džiaugėsi naujomis šukuosenomis ir kantriai nejudėdami laukė, kada kirpėjos baigs savo darbą. Taip pat kiekvieną mergaitę mokytoja R. Jurgėlienė pagražino blizgučiais, kad demonstruodamos šukuosenas mergaitės atrodytų dar įspūdingiau. Iš viso išradingomis šukuosenomis jaunosios kirpėjos papuošė net apie 40 mažųjų darželio auklėtinių.

Tačiau tai dar ne viskas. Pasigražinę vaikai laukė kitos renginio dalies – kuomet žengdami podiumu galės pristatyti savo šukuosenas.

Į salę susirinkus darželio bendruomenei ir svečiams vaikai drąsiai žengė podiumu ir pademonstravo, kokiomis šukuosenomis juos papuošė būsimosios kirpėjos. Kiekvieną mažąjį modeliuką palydėjo gausūs aplodismentai ir susižavėjimo šūksniai, o nuo mažųjų veidų tuokart nė minutei nesitraukė šypsena. Podiumu mažieji keliavo lyg porcelianinės lėlytės – grakščiai, elegantiškai. Ta diena tapo išties įspūdinga ir vaikams prisiminimuose išliks dar ilgai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?