Į parapijos lygio intrigas bandoma įtraukti Vyriausiąjį administracinį teismą

2015-04-15, Kęstutis GABŠYS
Meras V. Laurinaitis piktinosi Vyriausiojo administracinio teismo sprendimu.
Meras V. Laurinaitis piktinosi Vyriausiojo administracinio teismo sprendimu.

Politinė partija „Tvarka ir teisingumas“ bei šios partijos Šilutės skyriaus vadovybė yra likusi vienintelė reali rajono politinė jėga, kuri dar nesusitaikė su tuo, kad rinkimų rezultatai Šilutėje yra panaikinti ir metas ruoštis naujiems rinkimams. Minėta partija Vyriausiajam administraciniam teismui dėl panaikintų rinkimų rezultatų Šilutėje buvo apskundusi Vyriausiąją rinkimų komisiją. Teisme nieko nepešę rajono „tvarkiečiai“ (mero V. Laurinaičio lūpomis, - aut. pastaba) surengtoje spaudos konferencijoje Vyriausiąjį administracinį teismą faktiškai apkaltino politikavimu.

Teismo laukė lyg antrojo atėjimo

Jau antrą savaitę aktyviau besidomintys rajono politiniu gyvenimu žmonės pastebėjo, kad meras V. Laurinaitis į Vyriausiąjį administracinį teismą dėjo sunkiai pateisinamas viltis ir nerealius lūkesčius. Teismui nepateisinus V. Laurinaičio vilčių ir palikus galioti Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą panaikinti Šilutės rajono rinkimų rezultatus, meras dėl visų rajono (ir savo politinių problemų, - aut. pastaba) ėmė kaltinti minėtą įstaigą.

Praėjusį ketvirtadienį vykusiame Tarybos posėdyje, Tarybos narys Edvardas Vitkauskas paklausė mero, kodėl buvo nukeltas Tarybos posėdis ir Šilutės rajono valdantieji sąmoningai pažeidė įstatymą ir nepatvirtino savo pavaldume esančių įstaigų ir organizacijų veiklos bei finansinių ataskaitų. Meras V. Laurinaitis Tarybos nariui atsakė, kad „posėdis buvo atidėtas, kol paaiškės Teismo sprendimas dėl rinkimų rezultatų Šilutės rajone“. Politinės problemos Taryboje, pasirodo, nebuvo kaltos, „kraštiniu“ buvo Vyriausiasis administracinis teismas.

Pradžioje pasakau, po to išsiginu

Pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje meras V. Laurinaitis vėl tuščiai bandė „kandžioti“ Vyriausiąjį administracinį teismą bei Vyriausiąją rinkimų komisiją. Mero teigimu, Vyriausioji rinkimų komisija, nusprendusi panaikinti rinkimų rezultatus, priėmė politinį sprendimą, o Vyriausiasis administracinis teismas ieškojo argumentų tą VRK sprendimą patvirtinti. Tai teigdamas politikas citavo įvairias VRK, Teismo ir advokatų pareiškimų bei paaiškinimų dokumentų ištraukas. Vertingiausia ir logiškiausia dalis – klausimas, kodėl Vyriausioji rinkimų komisija nepanaikino rinkimų rezultatų iki antrojo mero rinkimų turo?

Spaudos konferencijoje susirinkusiems žiniasklaidos atstovams paklausus, ar V. Laurinaitis kritikuoja ir abejoja Teismo sprendimu, jis savo žodžių kaip ir išsigynė. Mero teigimu, mes gyvename teisinėje valstybėje ir teismo sprendimą jis kaip ir gerbiąs ir jo laikosi, tačiau vis viena pastebi, kad „teismas ieškojęs būdų, kaip palikti galioti VRK sprendimą“. Žiniasklaidos atstovai taip ir liko nesupratę, ar Vyriausiojo administracinio teismo sprendimas, mero nuomone, buvo politinis, ar ne.

LSDP padarė keistokas išvadas

Spaudos konferencijoje kartu su meru dalyvavęs Savivaldybės administracijos direktorius ir Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Sigitas Šeputis žiniasklaidos atstovams teigė, kad pagrindinis panaikintų rinkimų rezultatų „įtariamasis“- buvęs rinkimų apygardos pirmininkas Arvydas Gorodeckas sustabdė savo narystę socialdemokratų partijoje, kol bus baigtas ikiteisminis tyrimas.

Žiniasklaidoje minėti socialdemokratų partijos kandidatai, kurių pavardės keliasdešimt kartų galimai buvo reitinguotos panašia rašysena (tai turėtų būti S.Šeputis, A.Bekeris, A.Vanagas ir kt., - aut. pastaba), kreipėsi į Prokuratūrą prašydami ištirti žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją ir kuo greičiau užbaigti ikiteisminius tyrimus.

Tiesa, įtarimai minėtų socialdemokratų atžvilgiu neturėjo jokios įtakos šių politikų reitingo jų partijos bičiulių atžvilgiu. S. Šeputis teigė, kad socialdemokratų partijos centrinė vadovybė rekomendavo partijos skyriui patvirtinti tokį kandidatų sąrašą, koks buvo išreitinguotas panaikintuose rinkimuose. Tai reikštų, kad minėto skandalo centre minimi politikai arba išsaugotų savo vietas, arba net pakiltų priešrinkiminiame sąraše. Žinoma, galutinį žodį turės tarti šį penktadienį vyksiantis LSDP Šilutės skyriaus visuotinis susirinkimas.

 

 


Straipsnio komentarai

As2015-04-17
uz Lietuva be pleiskanu ! Korumpuotoje vastybeje balsadezes atgyvenes dalykas. Savo pasirinkimus tvirkinkime pirstu antspaudais.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tadas2015-04-16
na Šilutė pakolei dar ne Pagėgiai ir kaip to negali įsisamoninti Šilutės "tikras" meras. Čia dar galioja teismų sprendimai ir jų dera laikytis....
Galimai protingiau būtų "tikram" merui dabar galvoti į kokią partiją bėgti, kad vėl pakiltų iš pelenų... patirtį juk turi...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nananana2015-04-16
o jus ir nesiorentuojat kol pagegiai vadovaus silutei pasmusu tvarkos niekada nebus bus tokia tvarka kaip pagegiai pasakys tai kieno isakimas buvo prie pagegiu prisijunkt kad galetu silute kontroluot tai ir su merais taspats bus pamatysit Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2015-04-15
Visiškai pagrįstos mero pretenzijos. Dėl jo gautų balsų nei VRK nei teismas esminių pretenzijų neturėjo. Trečios vietos laimėtojas taip pat jokių pretenzijų nereiškė. Vadinasi jis pagrįstai laimėjo rinkimus. Šiuo atveju meras gina ne tik savo paties bet ir 12 821 aktyvaus rinkėjo interesus, kurie VRK buvo apkvailinti ir atėjo į rinkimų antrą turą. Parapijos žurnaliūga visiškai nesiorientoja nei kas nei kur. Kitą kartą rašyk nuosekliau ir nešokinėk nuo mero rinkimų ir teismo, prie tarybos posėdžio ir atgal. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?