Regos sutrikimai šilutiškiams netrukdo mėgautis gyvenimu

2015-04-15, Gerda BELOKOPYTOVA
Šilutiškiai klausėsi šių metų televizinio projekto „Chorų karai“ Aklųjų choro narės Vaidos Butautaitės atliekamų kūrinių.
Šilutiškiai klausėsi šių metų televizinio projekto „Chorų karai“ Aklųjų choro narės Vaidos Butautaitės atliekamų kūrinių.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Šilutės filialo pirmininkas Vytautas Jonikaitis kartu su savo komanda stengiasi, kad Šilutės rajono akliesiems ir silpnaregiams narystė sąjungoje būtų ne tik naudinga, bet ir pateiktų naujovių, sudarytų galimybę dalyvauti įdomiuose renginiuose. Vienas tokių vyko visai neseniai, o nedidelėse Šilutės filialo patalpose vos tilpo visi norintieji dalyvauti renginyje.

Klausė „Chorų karų“ dalyvės dainų

Gausus Šilutės filialo narių būrys atvyko į renginį, kurio metu galėjo stebėti šių metų televizinio projekto „Chorų karai“ Aklųjų choro narės Vaidos Butautaitės atliekamų kūrinių, sužavėjusių klausytojus. Tačiau tai ne vienintelė viešnia, atvykusi į Šilutę. Kartu atvyko Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro bibliotekos vedėja Daiva Žemelienė. Šilutės filialo pirmininkas V. Jonikaitis pasidžiaugė, kad ji šilutiškiams atvežė net 250 kompaktinių diskų, kuriuose įrašyta pati įvairiausia literatūra – romanai, dokumentika, žurnalai, laikraščiai ir t. t. Kartu atvyko ir rašytoja, poetė silpnaregė Albina Kudžmaitė, kuri yra išleidusi ne vieną knygą. Susirinkusieji tądien neskubėjo skirstytis – dar ilgai bendravo su viešniomis ir vieni su kitais.

Šilutiškiai daug skaito

Anot pirmininko V. Jonikaičio, Šilutės filialo nariai noriai renkasi leidinių skaitymą. Juk tai puikus laiko praleidimo būdas, taip pat galimybė sužinoti daug naujos informacijos. Be to, leidiniai yra įrašyti, taigi silpnaregiams nereikia varginti savo akių skaitant popieriuje išspausdintus tekstus, o akliesiems įrašytos knygos – puiki alternatyva išklausyti pačios naujausios literatūros.

V. Jonikaitis pasakojo, kad daugiausia knygų perskaito šilutiškė Aldona Domanskienė. Per mėnesį ji įveikia net apie 20 pačių įvairiausių leidinių.

Vaikai tėvus išsiveža į užsienį

Pasidomėjome ir kokiomis nuotaikomis šiuo metu gyvena Šilutės filialas. Pasirodo, po naujųjų metų sumažėjo narių. „Turėjome beveik 100 narių. Iš viso buvo jau 97. O štai dabar beturime 84. Labai gaila, bet turėjome jau ir tris mirtis. Taip pat yra išvykusių gyventi į kitus rajonus ar net užsienį. Dabar pastebiu tendenciją, kad vaikai savo tėvų nebelieka Lietuvoje vienų, o išsiveža su savimi į užsienį“, - šių dienų aktualijas pasakojo V. Jonikaitis.

 


Foto galerija

Šilutiškiai klausėsi šių metų televizinio projekto „Chorų karai“ Aklųjų choro narės Vaidos Butautaitės atliekamų kūrinių.D. Žemelienė Šilutės filialo nariams atvežė net 250 kompaktinių diskų, kuriuose įrašyta įvairiausia literatūra.Renginio dalyvės.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?