Tarptautinis valiutos fondas Lietuvą pirmąkart priskyrė prie išsivysčiusios ekonomikos šalių grupės

2015-04-15, 15min.lt
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Vitas Vasiliauskas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Vitas Vasiliauskas

Naujausioje Pasaulio ekonomikos apžvalgoje Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pirmą kartą Lietuvą įtraukė į išsivysčiusios ekonomikos šalių grupę. Iki šiol TVF mūsų šalį vertino kaip besiformuojančios rinkos ekonomiką.

„Vienos iš įtakingiausių pasaulio finansų organizacijų pripažinimas yra ne tik šalies pažangos įvertinimas, bet ir įpareigojimas tvarios ekonomikos plėtros siekti laikantis finansinės drausmės ir taip nuosekliai artinti šalies finansų sistemą bei visą ūkį prie pažangiausių pasaulio valstybių lygio“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Antradienį paskelbtoje TVF Pasaulio ekonomikos apžvalgoje Lietuva kartu su kitomis euro zonos valstybėmis yra priskirta išsivysčiusios ekonomikos šalių grupei.

TVF pasaulio ekonominėse apžvalgose šalys TVF narės pagal pajamas, tenkančias vienam gyventojui, eksporto diversifikaciją ir integraciją į globalią finansų sistemą grupuojamos į išsivysčiusios ekonomikos šalis, besiformuojančias rinkos ekonomikos šalis ir besivystančias šalis.

TVF prognozuoja, kad Lietuvos realusis BVP šiemet didės 2,8, o 2016 m. 3,2 %; vidutinė metinė infliacija 2015 m. sieks –0,3, o 2016 m. 2,0 %.

TVF yra 188 valstybes nares vienijanti tarptautinė finansų organizacija, kurios tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą vykdant pinigų ir valiutų kursų politiką, stiprinti pasaulio ekonomikos augimą, didinti užimtumą ir suteikti laikiną finansinę pagalbą šalių narių mokėjimų balanso problemoms spręsti. Lietuva TVF narė yra nuo 1992 m.


Straipsnio komentarai

molis2015-04-15
bet koks laimingas kaip mazas vaikas saldaini gaves Komentaras patinka Komentaras nepatinka
fufufu2015-04-15
fu slykstyne negaliu jo matyt nusipenejas kaip sernas ir kalba kaip karsta bulve apsiziojas kalba o kultura ir dar toki posta uzima Komentaras patinka Komentaras nepatinka
labai labai2015-04-15
tai jai tokie issivyste tai kodel sitiek zmoniu turejo ieskot svetur darbo ir geresnio pragyvenimo tai kodel pati valdzia smugdo savo tauta atima galimybe gyvent ir isgyvent ir kodel nesugeba pensininkam grazint pensiju jei tiek pazengusi yra Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?