Pasijauskime dievais – „pasivaikščiokime“ vandeniu

2014-10-10, Gerda BELOKOPYTOVA
Akimirkos iš pirmojo plaukimo irklentėmis.
Akimirkos iš pirmojo plaukimo irklentėmis.

Pamario kraštas – vandenų kraštas. Nenuostabu, kad nemažai čia ir vandens pramogų. Tiesa, prie įvairiausių bandymų pažaboti upės vandenį bei pamario vėją prisideda ir dar viena nauja, bene vienintelė tokia pramoga pamaryje. Iki šiol galvota, kad vaikščioti vandeniu negali niekas. Nebent mistinės būtybės. Vis dėlto tai tapo įmanoma kiekvienam iš mūsų. Kaip?

Naujos iniciatyvos

Idėja naują pramogą – plaukimą irklente – pasiūlyti pamariečiams ir mūsų krašto svečiams kilo Šyšos kaimo gyventojoms Aurelijai Jakštaitei ir Monikai Dobrovolskytei. „Mūsų krašte labai norėjosi išnaudoti vandenį ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais. Daug galvojome, ką galėtume pasiūlyti žmonėms, čia atvykusiems pamatyti mūsų krašto. Iki šiol turizmui nebuvo išnaudoti kanalai, kurių mes turime apsčiai“, - pasakojo idėjos autorė ir įgyvendintoja Aurelija.

Taigi sekmadienį, spalio 5-ąją, Aurelija ir Monika pasiūlė šią naują pramogą išbandyti Šyšos upės kanaluose. Buvo užimtos visos 10 irklenčių. Pasak Aurelijos, pirmieji irklenčių bandytojai puikiai susitvarkė su užduotimi ir nė vienas nepajuto vėsaus Šyšos vandens. Tiesa, plaukti atsistojus kiek neįprasta ir baugu, tačiau , anot Aurelijos, krantai visai šalia, o ir išlaikyti lygsvarą nėra taip jau sudėtinga. „Plaukiant apima nerealus jausmas. Tu tarsi eini vandens paviršiumi“, - įspūdžiais dalijosi A. Jakštaitė.

Sekmadienį susirinkusieji ne tik išbandė naująją vandens pramogą, bet ir plaukdami Šyšos upės polderių kanalais gėrėjosi nuostabiais vaizdais.

Norėdamos išplėsti pamario vandens pramogų nišą Aurelija ir Monika viename socialiniame tinkle įkūrė grupę „Vandens turizmo centras“, kurioje skelbs naujausią poilsiautojams aktualią informaciją. Taip pat spalio 31-ąją, per Heloviną, planuojama surengti teminį pasiplaukiojimą.

 „Norime padaryti pamario kraštą prieinamą ir patrauklų poilsiautojams ne tik vasarą, bet ir visais metų laikais“, - baigdama pokalbį sakė Aurelija.


Šis tas įdomaus apie irklentes
 
* Irklentės buvo naudojamos jau prieš 3 tūkstančius metų.

* Moderniųjų irklenčių kilmės šalimi laikomi Havajai. Havajietiškai irklentė skamba Hoe he’e nalu, o išvertus šį žodį iš havajų kalbos tai reiškia: „irkluoti plaukiant banga“.
 
* Holivudo garsenybės itin pamėgo šį vandens sportą, tačiau jos ne tik irklentėmis sportuoja, bet ant jų užsiima ir jogos pratimais. Pabandykite, tokie pratimai suteikia išties puikius pojūčius.

* Plaukimas irklente – tai ne tik pramoga, bet ir sportas. Plaukiant šia vandens transporto priemone dirba visas kūnas. Teigiama, kad aktyviai iriantis per valandą galima sudeginti kelis šimtus kalorijų.

* Irklentės yra stabilesnės ir nevirsta taip lengvai kaip baidarės ar kanojos. Plaukdami atsistoję geriau matome aplink esančius vaizdus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?