Seimo komitetas pritarė siūlymui kelti merų ir vicemerų algas

2015-04-16, BNS
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Eurai
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Eurai

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) trečiadienį pritarė siūlymui kelti merų ir vicemerų algas. Komiteto vertinimu, merų ir jų pavaduotojų darbo užmokestis iki šiol buvo neadekvatus jų vykdomoms funkcijoms bei gerokai mažesnis, palyginti su kitų šalies politikų ir valstybės pareigūnų darbo užmokesčiu, pranešė VVSK biuras.

Šiam siūlymui taip pat yra pritarusi Vyriausybė, toliau dėl jo balsuos Seimas. Jei Seimas pritars, algos kils naujai išrinktiems savivaldybių tarybų vadovams.

Pataisomis siūloma nustatyti, kad apskaičiuojant atlyginimus iki 100 tūkst. gyventojų turinčių savivaldybių merams būtų taikomas 18 koeficientas. Šiuo metu jis yra 10,5.

Seimui priėmus pataisą, tokios savivaldybės mero pareiginė alga siektų 2,3 tūkst. eurų. Dabar ji sudaro 1,3 tūkst. eurų. Tokios savivaldybės vicemerams vietoj 1,1 tūkst. eurų būtų mokama 1,9 tūkst. eurų alga.

Didesnių savivaldybių vadovai, pagal projektą, galėtų tikėtis gauti iki 2,6 tūkst. eurų pareiginės algos, šiuo metu ji siekia 1,5 tūkst. eurų. Koeficientas didėtų nuo 12,2 iki 19. Tokių savivaldybių vicemerų pareiginę algą norima didinti nuo 1,3 tūkst. iki 2 tūkst. eurų. Jiems būtų taikomas nebe 10,5, o 16 koeficientas.

Didinti savivaldos vadovų algas pasiūlė Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariai socialdemokratė Milda Petrauskienė, „darbietis“ Valentinas Bukauskas ir „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava. Iniciatoriai sako, kad dabartinis savivaldos vadovų atlygis – per žemas.

Jie pažymi, kad nepaisant didėjančių darbų apimties ir atsakomybės, savivaldybių vadovų pareiginės algos koeficientas nuo 2004 metų nebuvo peržiūrėtas. Tuo metu kitų šalies valstybės politikų atlyginimai  didėjo.

Šių metų kovą Lietuvoje vyko savivaldybių tarybų ir pirmieji tiesioginiai merų rinkimai.


Straipsnio komentarai

vataip2015-04-16
jiems visada mazai o kai darbininkas papraso pakelt tai ne tegul jie isgivena is 300euru vat tada suzinos kas reiske givent Komentaras patinka Komentaras nepatinka
fufufufufu2015-04-16
ar dar jiem per mazai ar dar nuskriausti liko besededami pinigu pritruko isalko matot o gal kruopu atneskim Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?