Šyliškių kuriamame parke – dar 25 medžių sodinukai

2015-04-18, Gerda BELOKOPYTOVA
Medelių sodinimo talkoje dalyvavo apie 40 darbštuolių.
Medelių sodinimo talkoje dalyvavo apie 40 darbštuolių.

Saulėtą balandžio 10-osios popietę šyliškiai ir svečiai rinkosi į talką – Šylių parke sodino medžių sodinukus. Gausus būrys žmonių pasiraitoję rankoves pasidarbavo iš peties ir parke sužaliavo net 25 nauji medeliai. Šis skaičius pasirinktas neatsitiktinai, o siekiant pažymėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį.

Apsiginklavę kastuvais, pirštinėmis ir kitomis reikalingomis priemonėmis Šylių bendruomenės „Švylys“ nariai, taip pat kaimo gyventojai, Žemaičių Naumiesčio darželio-mokyklos Šylių skyriaus mokinukai,  Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, taip pat Šilutės r. savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus ir, žinoma, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis ėmėsi medelių sodinimo.

Kalbintas vienas iš idėjos autorių bei iniciatorių Šylių kaimo bendruomenės pirmininkas Arūnas Uselis teigė, kad rinkdamiesi, kokios rūšies medelius reikėtų sodinti, labiausiai atsižvelgė į tai, kad tiktų prie natūralios aplinkos. Kadangi kuriamas parkas yra kaimo teritorijoje, norėjosi, kad medžiai įsilietų į visumą ir ją papildytų. Be to, tai padaryti šyliškiams nebuvo sunku, mat A. Uselis yra ne tik miškininkas, bet ir yra įgijęs miesto ir gyvenviečių apželdinimo techniko specialybę. Taigi, žino, kur ir ką reikia daryti.

Dar 2013 metų rudenį „Šilokarčemoje“ rašėme apie tai, kaip netoli kaimo bendruomenės namų šyliškiai nusprendė įkurti parką. Tuokart ten pasodintos net keturios dešimtys medžių sodinukų, kurios jau dvejus metu puošia gyvenvietės teritoriją. Šiemet parko apsodinimas, anot bendruomenės pirmininko, galima sakyti, užbaigtas. Penktadienį čia pasodinta po 5 paprastojo beržo, paprastojo buko bei paprastojo šermukšnio sodinukus, po tris sidabrines eglutes ir paprastuosius kadagius, taip pat vienas raudonlapis ąžuolas, dvi europinės pušys ir vienas europinis bukmedis.

„Džiugu, kad galime padaryti gerą darbą ir tuo pačiu papuošti savo kaimą“, - kalbėjo A. Uselis.  Belieka laukti, kol medžiai paūgės ir dar labiau papuoš Šylių parką, o atėjusiesiems čia bus gera pasėdėti, klausantis pačių rankomis pasodintų medelių ošimo.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?