90-ąjį gyvenimo knygos lapą atvertus

2015-04-19, Gerda BELOKOPYTOVA
Šilutės senelių globos namuose gyvenanti Stefanija džiaugėsi sulaukusi garbių svečių.
Šilutės senelių globos namuose gyvenanti Stefanija džiaugėsi sulaukusi garbių svečių.
Balandžio 10-ąją net pati gamta sveikino garbingų 90-ųjų jubiliejų sulaukusias Šilutės rajono gyventojas. Tuokart jos apdovanotos ryškiaspalviais gėlių žiedais ir sveikinimo žodžiais, o sveikintojai atgalios gavo geros nuotaikos dozę. Gyvenimas ne kiekvienam padovanoja ilgaamžiškumo dovaną, tačiau Kukorų kaime (Saugų sen.) ir Šilutėje gyvenančioms senjorėms pasisekė – jos jau skaičiuoja 90 savo gyvenimo metų.

Jau keletą metų Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis puoselėja tradiciją – pasveikinti rajono ilgaamžius ir apdovanoti juos dėmesiu. Šie metai – ne išimtis. Taigi saulėtą penktadienį Socialinės  paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis bei Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis išsiruošė pasveikinti net dviejų jubiliačių.

Džiaugėsi, kad nėra pamiršta

Pirmiausia vykome į Šilutės senelių globos namus, kur gyvena Stefanija Jurjonienė. Čia kartu su valdžios atstovais senjorę pasveikino ir Senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė. O pati Stefanija neslėpė džiaugsmo, sulaukusi tiek svečių, atvykusių jos pasveikinti, ir vis nuoširdžiai dėkojo. Tiesa, metai jos pečius jau gula vis sunkiau ir sunkiau, tačiau globos namų darbuotojos prisimena tas dienas, kai Stefanija buvo tikras spindulėlis, nušviečiantis visų gyventojų kasdienybę.

Jubiliatė į Šilutės senelių globos namus atkeliavo prieš 15 metų iš Užlieknių kaimo. Gyvenimas josios nelepino, senjorė gyvenimo saulėlydį pasitinka viena, be šeimos. Tačiau ją nuolatos aplanko sesers dukterys, kiti giminaičiai. Dar prieš keletą metų Stefanija stebindavo globos namų darbuotojus savo kulinariniais sugebėjimais, kuomet virtuvėje gamindavo gardžiai kvepiančius patiekalus.

Pati Stefanija labai dėkojo už svečių atneštas dovanas, mat gėlės jai labai patinkančios ir, matyt, primena tas šiltas vasaros dienas, kai savo namuose pučiant gaiviam vėjui užuosdavusi jų aromatą.

Spinduliuojanti šviesą Kukorų kaimo gyventoja

Visai šalia Saugų gyvenvietės yra įsitaisęs Kukorų kaimas, o jo pašonėje radome ir stovinčią Stanislavos Smilikaitienės sodybą, kurioje ji jau viena gyvenanti. Pasitikusi mus šeimininkė nustebino savo žvalumu. „Ar jums tikrai 90 metų?“, - klausė nustebę sveikintojai, sužavėti senjorės gyvybingumo. „Tik negirkit manęs, į puikybę nekelkit“, - juokaudama tarė Stanislava. Vis dėlto senjorė tikrai sulaukė 90-ojo gimtadienio ir gali džiaugtis, kad net artėjant gyvenimo 100-mečiui turi gerą sveikatą, žvitrias akis ir puikią nuotaiką. Jubiliatę gimtadienio proga sveikino ne tik valdžios atstovai, bet ir Saugų seniūnijos socialinio darbo organizatorė Daiva Kazlauskienė. „Gerą nuotaiką bei energiją ir toliau siųskite visiems, kurie pas jus apsilanko“, - gražių žodžių negailėjo sveikintojai. O štai pati Stanislava, pakvietusi svečius eiti į svetainę, patikino, kad tikrai įžengė į devintąjį dešimtmetį. Ir ne tik. „Iš tikrųjų aš esu gimusi 1924 metais, tad man šiemet 91-eri suėjo, bet pokario metais visi tokie „raštingi“ buvo, kad metais mane pajaunino“, - atviravo senjorė.

Su vyru Mikolu sulaukė ir šešeto vaikų. „Turėjau didelę šeimyną, bet ir ji jau pradėjo nykti“, - liūdnai ištarė močiutė. Stanislava susilaukė keturių dukterų ir dviejų sūnų. Deja, abu sūnus jau iškeliavo Amžinybėn, tad dabar mama rūpinasi dukros. Paklausta jubiliatė, kiek turinti anūkų, atvirai sakė, kad jau nebesuskaičiuojanti jų, bet patikino, kad anūkų daug sulaukusi ir net proanūkių turinti.

Į namą, kuriame dar ir dabar gyvena, tik jau viena, Stanislava su šeima atsikraustė 1945-aisiais. „Anksčiau gyvenome Mantvyduose, bet ten namas buvo labai prastas. Jam sugriuvus persikėlėme gyventi čia ir štai kiek metų jau gyvename“, - svečiams pasakojo senjorė.

Jubiliatė džiaugėsi, kad labai dažnai ją aplankančios dukros. „Viena gal ir nebesugebėčiau susitvarkyti. Reikia juk ir išsiskalbti, ir kambarius sutvarkyti“, - kalbėjo ji. O dukroms iki mamos namų ne taip jau ir toli – dvi dukterys gyvena Priekulėje, viena Kaune, o kita visai netoliese esančiame Petrelių kaime. „Jau labai seniai gyvenu viena. Bet gal ilgai viena nebebūsiu. Galbūt net šią vasarą išsikraustysiu gyventi pas dukterį“, - ateities planais dalijosi Stanislava.

 

 


Foto galerija

90-ąjį gimtadienį švenčianti Stanislava stebino savo puikia nuotaika ir energija.Šilutės senelių globos namuose gyvenanti Stefanija džiaugėsi sulaukusi garbių svečių.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?