Liberalai užsimojo su Seimo rinkimais surengti ir referendumą dėl dvigubos pilietybės

2015-04-17, 15min.lt
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Eugenijus Gentvilas, Eligijus Masiulis ir Vitalijus Gailius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Eugenijus Gentvilas, Eligijus Masiulis ir Vitalijus Gailius

Liberalų sąjūdžio frakcija penktadienį įregistravo nutarimą, kuris leistų kartu su būsimais Seimo rinkimais kitų metų spalį, surengti privalomąjį referendumą dėl dvigubos pilietybės.

Nutarimas Seime bus svarstomas kitą savaitę, Liberalų sąjūdžio frakcijos darbotvarkėje. 

Liberalų sąjūdis Seimo nutarimu siūlo referendumui pateikti tokį sprendimo tekstą: „Pritariu, kad LR Konstitucijos 12 straipsnio antroji dalis – „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“ – būtų pripažinta netekusia galios“.

„Po Nepriklausomybės atgavimo iš Lietuvos emigravo daugiau nei 700 tūkst. žmonių – ne tik garsūs sportininkai, bet ir mokytojai, vadybininkai, staliai, studentai. Tai – darbštūs žmonės ir šeimos, pasirinkę gyvenimą svetur. Šiuos žmones ir jų vaikus turime padrąsinti likti Lietuvos patriotais, o ne atimti iš jų pasą su mūsų šalies įspaudu“, – sako E. Masiulis.

Statistika rodo, kad 2015 m. sausio 1 dieną Lietuvoje gyveno 2,921 mln. žmonių, palyginti – 1990 m. šalyje gyveno 3,7 mln. žmonių.

Lietuvoje kasmet daugiau žmonių miršta nei gimsta, natūrali gyventojų kaita išlieka neigiama – 2014 m. mirė 8,9 tūkst. žmonių daugiau nei gimė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?