Šilutiškiai ieškojo senosios Šilutės

2014-10-07, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Dalyviai stengėsi kuo greičiau atlikti užduotis.
Dalyviai stengėsi kuo greičiau atlikti užduotis.

Europos paveldo dienoms paminėti buvo organizuojamos orientacinės varžybos Šilutės senamiestyje „Atrask senąją Šilutę“.
 
Varžybose dalyvauti galėjo kiekvienas norintis. Todėl įvairių kartų atstovai itin linksmai leido laiką. Susirungė net šešios komandos: „Pamarys“, „Juodos katės“, „Smilgos“, „Liberalai“, „Liuxai“ ir „Medikai“.

Komandos turėjo įveikti po aštuonias užduotis, t.y. pagal užuomenas nueiti į tam tikras vietas ir iš ten laukusio savanorio gauti kitą nuorodą, kuri nuveda prie dar kitos ir padeda pasiekti galutinį tašką. Užduotys nebuvo lengvos. Pavyzdžiui, visi žino, kur yra Šilutės senoji turgaus aikštė, bet Šilokarčemos gyvenvietėje buvo trys turgaus aikštės. Iš jų liko dvi: senoji turgaus aikštė, einant link uosto – žuvų aikštė. Bet buvo ir aikštė, kur žmonės pardavinėjo gyvulius. Ji visiškai sunaikinta. Daugelis neįsivaizdavo, kad ji buvo šalia „Šilutės baldų“ įmonės sienos, kuri yra visiškai netoli senosios turgaus aikštės.
 
Teko paieškoti ir kuri mokykla iš iš 5 esančių Šilutėje buvo pastatyta XX amžiuje ir yra iki šiol įsikūrusi istoriniame pastate. Dalyviams net pateikta atvirutė su senuoju pastatu jos greitai rasti nepadėjo, mat pastatas itin pasikeitęs. Teko pasukti galvas, kol galiausiai įsitikino, kad tai Pamario pagrindinės mokyklos pradinio skyriaus pastatas.
 
Visi dalyviai susirinko Tilžės gatvėje esančiame parkelyje. Tikslą pirmieji pasiekė „Medikų“ komanda. Antri liko „Smilgos“, treti – „Liberalai“.
 
Komandos apdovanotos įvairiais prizais. Net pasibaigus varžyboms daugelis neskubėjo skirstytis, mat buvo smagu tiesiog pasidalinti įspūdžiais, pakalbėti.
 
Varžybas organizavo asociacija „Pamario jaunimas“, Šilutės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyrius ir jaunimo koordinatorė Rimantė Čiutienė bei Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Reda Švelniūtė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?