Policija: atėjo laikas sukrėsti visuomenę

2015-04-19, www.lrt.lt
© Policijos nuotr.
© Policijos nuotr.

Atėjo laikas policijai mažinti greičio viršijimo toleravimą ir keisti Lietuvos vairuotojų įsivaizdavimą, kad miestuose važiuoti beveik 70 km/val. yra normalu, sako policijos departamento patrulių poskyrio viršininkas Vaidas Giršvildas.

Pasak jo, vairuotojai ėmė piktnaudžiauti policijos tolerancija greičio viršijimui.

„Ilgainiui mes stebime tokį reiškinį, kad visuomenė prie to ne tik priprato, bet ir pradėjo tuo piktnaudžiauti. Šiandien, jei greitis apribotas iki 50 km/val., tai mano, kad visiškai normalu važiuoti arti 70 km/val.“, – sako V. Giršvildas.

Iki šiol diegtos saugumą keliuose didinančios priemonės jau padarė savo darbą, taigi reikia „vėl šiek tiek sukrėsti visuomenę“, – sako pareigūnas.

Mažinant toleranciją pažeidimams Lietuvoje jau pasiekta ryškių rezultatų – per keliolika metų žūvančiųjų keliuose skaičių pavyko sumažinti keturis kartus. Nepaisant to, Lietuvos keliai išlieka vieni mirtiniausių visoje Europos Sąjungoje.


 


Straipsnio komentarai

Joo2015-04-23
tKuo daugiau mentai vaikosi tuo avarijų daugėja. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mantas2015-04-19
Sumažėjų keliuose avarijų ne dėl to kad pradėjo visi atsargiau važiuoti, o dėl to, kad labai daug žmonių išvažiavo iš lietuvos. čia reiktų ne policijai prisiimti nuopelnus o seimui ir ju įstatymų :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?