Pagėgių krašte – mažiausias sergamumas. Kodėl?

2015-04-21, Stasys BIELSKIS
Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė sveikatai ir sanitarijai Irena Levickienė.
Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė sveikatai ir sanitarijai Irena Levickienė.

Tauragės visuomenės sveikatos centro duomenimis, penkioliktąją šių metų savaitę Tauragės apskrityje buvo užregistruota 343 gripo ir sergančiųjų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis atvejai. 259 sergantieji yra vaikai (0–17 m. amžiaus). Didžiausias sergamumas registruotas Jurbarko rajone – 10 000 gyv. yra  45,4, mažiausias Pagėgių savivaldybėje – 9,07 atvejo. Mažiausiai sergančių žmonių Pagėgiuose buvo ir kitomis šių metų savaitėmis.

Pasak Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausiosios specialistės sveikatai ir sanitarijai Irenos Levickienės, gyventojų sveikatai Pagėgių krašte yra skiriamas didelis dėmesys. Čia pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikia 1 viešoji įstaiga ir 3 privačios asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikia VšĮ Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Pagėgių greitosios medicinos pagalbos skyrius, o stacionarines pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas – Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose. Slaugos lovų ten yra šešiolika.

Visuomenės sveikatos priežiūros funkcijų veiklą savivaldybių bendradarbiavimo sutarties pagrindu vykdo Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras. Pastarasis teikia šias paslaugas: visuomenės sveikatos stebėsena (monotoringas), visuomenės sveikatos stiprinimas bendruomenėse, vaikų ir jaunimo visuomenės sveikatos priežiūra, visuomenės sveikatos specialistų, dirbančių bendrojo lavinimo mokyklose, veiklos koordinavimas, pagal kompetenciją alkoholio, tabako ir psichotropinių medžiagų vartojimo profilaktikos organizavimas, lėtinių neinfekcinių ligų, nelaimingų atsitikimų ir traumų profilaktika, užkrečiamųjų ligų profilaktika, vykdė kitas visuomenės sveikatos priežiūros funkcijas.

Siekdama pagerinti  sveikatos priežiūros paslaugų teikimą mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose Pagėgių savivaldybės administracija kartu su Tauragės rajono savivaldybės ir Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurais praėjusiais metais teikė paraišką gauti paramą pagal 2009–2014 metų Norvegijos finansinio mechanizmo programą ,,Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“. Savivaldybės taryba pritarė sprendimo projektui. Buvo pasirašyta partnerystės sutartis. Paramos ir bendrojo finansavimo lėšos sudarė 100 procentų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Pagėgių savivaldybėje vykdoma ir sanitarijos kontrolė. Praėjusiais metais dėl sanitarijos taisyklių pažeidimų buvo gauti keturi fizinių asmenų rašytiniai prašymai – visi jie dėl gyvūnų laikymo ir priežiūros. Tikrinti visi prašymuose nurodyti pažeidimai, jie buvo pašalinti.

 

 

       


Straipsnio komentarai

ona2015-05-13
o sergamunas tuberkulioze? Komentaras patinka Komentaras nepatinka