Ir vėl Šilutėje Konstitucijos egzaminą laikė dviese

2014-10-03, Gerda BELOKOPYTOVA
Šiemet Konstitucijos egzaminą laikė verslininkas E. Jurjonas (dešinėje) ir mero pavaduotojas A. Gečas. Pastarajam pavyko patekti ir į II etapą.
Šiemet Konstitucijos egzaminą laikė verslininkas E. Jurjonas (dešinėje) ir mero pavaduotojas A. Gečas. Pastarajam pavyko patekti ir į II etapą.
Jau aštuntus metus iš eilės LR Teisingumo ministerija organizuoja Konstitucijos egzaminą. Rugsėjo 30-osios vidurdienį aštuntą kartą Konstitucijos egzaminas laikytas ir Šilutės rajono savivaldybėje. Deja, didelio susidomėjimo ir šįkart jis nesulaukė – pasikartojo praėjusių metų scenarijus, kuomet laikančiųjų buvo vos du – tiek pat, kiek ir komisijos narių.
 
Konstitucijos egzaminas organizuojamas atskiroms tikslinėms dalyvių grupėms: moksleiviams, studijuojantiems ir teisinį išsilavinimą turintiems asmenims, likusiems piliečiams ir įkalinimo įstaigose esantiems asmenims. Visų grupių dalyviams, išskyrus 1–4 klasių moksleivius, buvo pateikta 30 testo klausimų su keliais atsakymų variantais, iš kurių reikėjo pasirinkti vieną teisingą. Ir nors visoje Lietuvoje fiksuotas rekordinis laikiusiųjų skaičius, Šilutės r. savivaldybėje jų buvo tik du.

Antradienį Konstitucijos egzamino atskubėjo laikyti verslininkas Edvardas Jurjonas ir Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Gečas. Egzamino dalyvių žinias tikrino du specialistai –  Šilutės rajono savivaldybės Personalo ir teisės skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis bei vyriausioji specialistė Živilė Targonskienė.

Abiem laikiusiesiems buvo įteiktos simbolinės atminimo dovanėlės.

Vis dėlto šiemet galima džiaugtis, kad vienam Šilutės rajono atstovui pavyko patekti į antrąjį etapą. A. Gečas, teisingai atsakęs į 27 iš 30-ties pateiktų testo klausimų, užsitikrino kelialapį ir toliau galės rungtis dėl nugalėtojo vardo.

Antrajam dalyviui, E. Jurjonui, ne taip pasisekė – teisingai atsakyta tik į 16 testo klausimų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!