Turguje nusipirko 100 litrų naminės degtinės

2015-04-21, Stasys BIELSKIS
pipedija.com nuotrauka
pipedija.com nuotrauka

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjas Vaclovas Jurjonas viešame teisiamajame posėdyje pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjo šilutiškio R. Š. baudžiamąją bylą dėl didelio kiekio naminės degtinės įsigijimo. Šis išsituokęs, 9 klasių išsilavinimo, dirbantis vyriškis praėjusių metų rudenį teistas pagal tą patį Baudžiamojo kodekso straipsnį (už naminės degtinės gaminimą) 3 640 litų (1 054 eurų) bauda.

Teismo paskelbtame nuosprendyje teigiama, kad R. Š., turėdamas tikslą atsiskaityti už atliktus darbus, neteisėtai laikė ir gabeno namų gamybos stiprų alkoholinį gėrimą. Š. m. vasario 13 dieną turguje iš nenustatyto asmens jis neteisėtai įsigijo 100 litrų 54,0 proc. etilo alkoholio koncentracijos namų gamybos stipraus alkoholinio gėrimo - naminės degtinės, ją laikė brolio A. Š. vardu registruoto automobilio „Opel Vectra” bagažinėje.

Vasario 17-osios rytą, apie 7 val. 30 min., šiuo automobiliu vežė tą naminę degtinę, bet 8 val. 5 min., ties automobilių stovėjimo aikštele buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Dėl pareikšto kaltinimo kaltinamasis savo kaltę visiškai pripažino ir paaiškino, kad turguje nepažįstamas vyriškis pasiūlė pirkti naminės degtinės po vieną eurą už puslitrį. Jis sutiko ir nupirko visą jo turimą naminę, tai yra 100 litrų – 10 plastikinių talpų po 10 litrų naminės kiekvienoje. Pirko tam, kad atsiskaitytų už kokią nors pagalbą ūkio darbuose, automobilio remontą. Naminę susidėjo į broliui priklausantį automobilį ir ten ją laikė. Vasario 17-ąją iš namų išvažiavo pas draugą į kaimą, norėjo tą degtinę pasidėti pas jį. Bevažiuojant sustabdė policijos pareigūnai ir automobilyje rado degtinę. Automobilis, kuriuo gabeno naminę degtinę, priklauso broliui, kuris šiuo metu yra užsienyje, todėl naudojasi jo automobiliu.

Liudytoja, Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnė teigė, kad vasario17 dieną nuo 7 valandos dirbo pagal atskirą darbo planą - tikrino visas pravažiuojančias transporto priemones. Buvo sustabdytas ir tikrinamas automobilis „Opel Vectra“, kurį vairavo R. Š. Vairuotojas sukėlė įtarimą, nes blaškėsi ieškodamas automobilio dokumentų. Kai R. Š. atidarė patikrinimui bagažinę, joje pamatė 10 plastikinių talpų. Paklausus, kas tai yra, jis pasakė, kad tai „samagonas“. Vyriškis teigė, kad tai jo naminė. Kadangi kiekis buvo didelis, tai yra 100 litrų, turėjo būti pradedamas ikiteisminis tyrimas. Todėl R. Š. ir automobilį, kurio bagažinėje buvo naminė degtinė, teko pristatyti į policijos komisariatą.

R. Š. kaltė įrodyta byloje surinktais įrodymais – jo paties parodymais, liudytojos parodymais, įvykio vietos apžiūros protokolu, specialisto išvada. Kaltė dėl naminės degtinės laikymo ir gabenimo įrodyta minėtais įrodymais, kaltinamasis nurodė visas aplinkybes. Kaltinamasis konkrečiai nurodė kada, kokiu būdu, kiek ir kur įgijo naminės degtinės, kur ją laikė ir kur gabeno. Pats naminės degtinės kiekis – 100 litrų - orientuoja į tai, kad jis turėjo tikslą ją realizuoti. Todėl laikytina įrodyta, jog jis padarė nusikaltimą, numatytą LR BK 201 str. 2 d.

Kaltinamojo atsakomybę lengvino tai, kad prisipažino nusikaltęs ir nuoširdžiai gailėjosi.  Sunkinančių aplinkybių nebuvo.

Skiriant bausmę atsižvelgta į tai, kad kaltinamasis padarė nesunkų nusikaltimą, anksčiau yra gaminęs naminę degtinę, aparatą jai gaminti ir už tai nuteistas, pripažįsta nusikaltęs, gailėjosi, charakterizuojamas patenkinamai, yra dirbantis ir gaunantis nuolatines pajamas. Įvertinus visas šias aplinkybes, kaltinamajam nuspręsta skirti baudą.

Teismas pripažino R. Š. kaltu ir paskyrė jam 602,56 euro baudą. Dar 23,16 euro priteista iš jo apmokėti valstybės garantuojamas teisinės pagalbos (advokato) išlaidas.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?