Mušė, spardė, apiplėšė, vogė dyzeliną

2015-04-22, Stasys BIELSKIS

Šilutės rajone gyvenantis, 8 klasių išsilavinimą turintis R. V. 2013 ir 2014 metais už vagystes teistas daugybę kartų, teistumas neišnykęs. Klaipėdos rajono gyventojas L. M., baigęs tik 7 klases, dar naujokas ant teisiamųjų suolo – už tris vagystes teistas tik vieną kartą praėjusių metų rudenį Klaipėdos miesto apylinkės teisme.

Šilutės rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nustatė, kad šie vaikinai 2014 metų rugpjūčio 30-ąją, apie 21 val. 30 min., vėl padarė nusikaltimą. L. M., vairuodamas lengvąjį automobilį, jį pasuko skersai kelio prieš dviračiu atvažiuojantį J. P. ir taip jį sustabdė. Išlipę iš automobilio užpuolikai taip trenkė dviratininkui, kad šis kartu su dviračiu nugriuvo ant žemės.

Po to abu užpuolikai sudavė kumščiais ir spyrė kojomis ne mažiau šešis kartus ant žemės gulinčiam J. P. į dešinės kūno pusės įvairias vietas. Tai sukėlė nukentėjusiajam fizinį skausmą. Jiedu iš aukos rūbų kišenės ištraukė ir pagrobė cigarečių pakelį su 15 cigarečių, 6 litų (1,74 euro) vertės, o iš švarko rankovės ištraukė ir pagrobė 1 litro talpos alaus butelį, 3,99 Lt (1,16 euro) vertės, ir dviratį „Mustang“, 100 litų (28,96 euro) vertės. Ir taip pagrobė nukentėjusiojo J. P. turtą bendros 109,99 lito (31,86 euro) vertės.

Jiedu siautėjo ir toliau – vidurnaktį iš sodybos kieme prie ūkinio pastato stovėjusio S. A. priklausančio javų kombaino „Droninngborg D 7000“ užrakinto degalų bako  pasikėsino pagrobti 50 litrų dyzelino, bendros 200 Lt (57,92 euro) vertės. L. M. peiliu nupjovė degalų paėmimo žarną, iš kuro bako išleido ir taip pagrobė 30 litrų dyzelino, 120 Lt (34,75 euro) vertės. Ir pasikėsino pagrobti dar 20 litrų dyzelino, 80 Lt (23,17 euro) vertės, tačiau išgirdę triukšmą išsigando ir pabėgo. Jie paliko dyzeliną tekėti iš degalų bako per nupjautą kuro paleidimo žarną ant asfaltuotos kiemo dangos, taip nusikalstamos veikos nebaigė dėl nuo jų valios nepriklausančių aplinkybių.

Nenurimo jaunuoliai ir rugsėjo 1 dieną. Apie 15 val. gyvenamosios sodybos kieme R. V. vieną kartą ranka sudavė kitai aukai V. M. į sprandą ir iš kelnių kišenės ištraukė mobiliojo ryšio telefoną „Nokia 2330“, 70 Lt (20,27 euro) vertės. L. M. tuo pačiu metu sudavė vieną kartą kumščiu ir vieną kartą kojos keliu sodybos šeimininkui R. T. į veidą ir taip pargriovė nukentėjusįjį ant žolės. Tuoj po to gulinčiam vyriškiui spyrė koja tyrimo metu nenustatytą skaičių smūgių į įvairias kūno vietas, tuo padarydamas jam kairio skruostikaulio ir voko sumušimus. Iš R. T. kelnių kišenės užpuolikas pagrobė mobiliojo ryšio telefoną „Nokia 6100“, 80 litų (23,17 euro) vertės, su jame buvusia papildymo kortele „Labas“, 15,90 Lt (4,60 euro) vertės. Pagrobė ir 40 litų (11,58 euro), tuo padarydamas nukentėjusiajam bendrą 135,90 litų (39,36 euro) turtinę žalą.

Abu kaltinamieji dėl jiems pareikštų kaltinimų kaltais prisipažino visiškai ir paaiškino nusikalstamų veikų aplinkybes.

Teismas nusprendė R. V. pripažinti kaltu - nuteisti vienerių metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausme. L. M. skirta dveji metai nelaisvės. Bet abiem vaikinams laisvės atėmimo bausmių vykdymas atidėtas dvejiems metams. Teismas abiem paskyrė auklėjamojo poveikio priemones - įspėjimą ir elgesio apribojimą, įpareigojant vienerius metus būti namuose nustatytu laiku nuo 21 valandos vakaro  iki 6 valandos ryto, jei tai nesusiję su darbu arba mokslu, mokytis, tęsti mokslą arba dirbti.

Be to, nuteistieji privalės solidariai  atlyginti 495 litų (143,36 euro) žalą nukentėjusiesiems bei 90,67 litų (20,26 euro) žalą Valstybinei ligonių kasai. O šiems neturint turto ir pajamų žalos atlyginimai priteisti iš įstatyminių atstovių ir civilinių atsakovių R. V. bei L. M. motinų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?