Socialdemokratai Šilutėje rinko savo kandidatą į merus, o konservatoriai – visos Lietuvos partijos pirmininką

2015-04-21, Romas MALINAUSKAS
Šilutės socialdemokratai mero rinkimuose kelia A. Nausėdos kandidatūrą.
Šilutės socialdemokratai mero rinkimuose kelia A. Nausėdos kandidatūrą.

Praėjusią savaitę Šilutės politiniame gyvenime kaip grybai po lietaus atsirado gausybė įvairių partijų susirinkimų ir rinkimų. Nenuostabu, rajono politinės partijos po panaikintų rinkimų rikiuoja savo batalionus naujoms politinėms kovoms. Kai kurios kariuomenės nusprendė pakeisti ir savo „generolus”.

Socialdemokratai susprogdino bombą

Penktadienį vykęs Šilutės socialdemokratų partijos skyrius savo susirinkime pagamino ir rajono visuomenei parodė politinę bombą. Vidinių nesutarimų ir balsų klastojimo skandalo drebinami Šilutės socialdemokratai kandidatu į Šilutės rajono savivaldybės merus iškėlė rajono politikoje aktyviai nedalyvavusį ir nė vienam politiniam flangui nepriklausantį asmenį – Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėją Alfredą Stasį Nausėdą.

Panaikintuose rinkimuose A. S. Nausėda socialdemokratų sąraše buvo įrašytas aštuntuoju numeriu. Surinkęs 1 094 balsus iš aštuntosios vietos jis pakilo į trečiąją – į priekį praleidęs tik administracijos direktorių S. Šeputį ir socialdemokratų rinkimų štabo vadovą A. Bekerį. Skirtingai nei S. Šepučio ir A. Bekerio atveju – A. Nausėdos rezultatas pasiektas be šešėlio abejonių.

Dėl A. S. Nausėdos kandidatavimo į savivaldybės merus bemiegį savaitgalį, ko gero, turėjo išgyventi V. Laurinaitis. Būtent kaimo vietovėse šis naujai keliamas kandidatas turėtų surinkti didžiąją dalį savo balsų. A. S. Nausėdai pavojingiausias konkurentas ir priešas yra jo paties partija. Kandidatui į merus reikės įtikinti savo partijos atstovus laikytis garbingo politinio žaidimo taisyklių.

Konservatorių vadė ta pati – sąrašas truputį keičiasi

Šeštadienį įvyko Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos Šilutės skyriaus susirinkimas. Jame be didelių diskusijų kandidate į Šilutės rajono savivaldybės mero postą patvirtina Sandra Tamašauskienė. Susirinkime tvirtintas kandidatų sąrašas truputį pasikeitė – kandidatai buvo surikiuoti pagal tai, kiek jie pirmumo balsų gavo panaikintuose rinkimuose, vykusiuose kovo 1 dieną.

Pamario TS-LKD sąrašą papildė ir nauji nariai. Panaikintuose rinkimuose su D. Žebelienės sąrašu kandidatavęs advokatas Tomas Leščinskas šiuose rinkimuose eis su TS-LKD. Jis susirinkime buvo įrašytas devintuoju numeriu. Į rinkimų sąrašo 10-ąją vietą susirinkimo metu įrašyta Vilija Liatukienė, kuri panaikintuose rinkimuose nedalyvavo.

Rinko ir partijos pirmininką

Praėjęs savaitgalis buvo turiningas ne tik TS-LKD partijos Šilutės skyriui, tačiau ir visai partijai. Daugiau nei 16 tūkst. šios partijos narių turėjo teisę rinkti partijos pirmininką. Tokia demokratiška rinkimų procedūra yra numatyta tik šioje partijoje, kitos politinės partijos savo vadovus renka suvažiavimuose.

Dėl didžiausios opozicinės partijos pirmininko posto varžėsi šeši kandidatai. Politikos analitikai ir apžvalgininkai manė, kad realiausias galimybes išeiti į antrąjį rinkimų turą turėjo europarlamentaras Gabrielius Landsbergis ir Seimo narė Irena Degutienė. II rinkimų rato konservatoriams turėjo neprireikti – G. Landsbergiui pavyko surinkti daugiau kaip 50 % rinkimuose dalyvavusių partiečių balsų. Deja, keliuose partijos skyriuose dėl agitacijos tvarkos pažeidimų buvo panaikinti balsavimo rezultatai, todėl iki pergalės jau pirmame ture G. Landsbergiui pritrūko 21 balso.

O štai Šilutėje G. Landsbergio palaikymas buvo gerokai solidesnis. Pamario konservatorių skyriaus oficialioje svetainėje socialiniame tinkle „Facebook“ skelbiama, kad Šilutėje partijos pirmininko rinkimuose dalyvavo 129 partijos nariai. 104 balsus surinko G. Landsbergis,  I. Degutienė gavo 21 balsą, L. Andrikienė – 2, J.Razma – 2 balsus.

 


Foto galerija

Pamario konservatorių kandidate į rajono merus vėl patvirtinta S. Tamašauskienė.Šilutės socialdemokratai mero rinkimuose kelia A. Nausėdos kandidatūrą.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!