Tauragės regiono gyventojams pradėti dalinti rūšiavimo konteineriai

2015-04-21, BNS

Iki rugpjūčio 1 dienos  Pagėgių ir Šilalės savivaldybių individualių namų gyventojams bus suteikta daugiau nei tūkstantis komplektų rūšiavimo konteinerių. Konteineriai buvo nupirkti Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) iniciatyva, siekiant įvykdyti Europos Sąjungos keliamus reikalavimus: sumažinti atliekų kiekius sąvartynuose ir padidinti rūšiuojamų atliekų srautą.

„Tikimės, kad sudarydami tinkamas sąlygas rūšiavimui auginsime ir vietinių gyventojų ekologinį atsakingumą“, - sakė ekologijos verslo bendrovės „Ecoservice“  Šilalės padalinio vadovas Saulius Vyšniauskas. – Vis augantis mišrių atliekų kiekis sąvartynuose itin kenkia mūsų aplinkai bei visuomenės sveikatai, todėl tikimės, jog pavyks didinti perdirbamų atliekų skaičių“.

Teigiama, kad papildomai mokėti už rūšiuojamų atliekų surinkimą gyventojams tikrai nereikės.

Pagėgių individualių namų valdų gyventojai gaus po 2 rūšiavimo konteinerius: 240 l talpos su mėlynu dangčiu, skirtą popieriui, plastikui bei metalui ir 120 l talpos konteinerį su žalios spalvos dangčiu, skirtą stiklo atliekoms surinkti. Miesto individualių namų gyventojai gaus ir trečiąjį konteinerį su rudos spalvos dangčiu, skirtą žaliųjų atliekų surinkimui.

Konteinerius gyventojams pristatys ir aptarnaus dabartiniai komunalinių atliekų vežėjai. Kartu bus dalinamos ir atmintinės, kuriose detaliai aprašyta kaip tinkamai rūšiuoti šiukšles.

Gyventojams pradėjus rūšiuoti, tikimasi, kad ženkliai sumažės komunalinių atliekų kiekis, todėl šios atliekos Pagėgių ir Šilalės mieste bus renkamos ne kiekvieną savaitę, o kas antrą. Žaliosios atliekos bei antrinės žaliavos bus surenkamos 1 kartą per mėnesį. Iškilus poreikiui grafikas galės būti keičiamas atliekų tvarkytojo nuožiūra.

„Žaliosios atliekos bus vežamos į specialias aikšteles, kur jos bus kompostuojamos, o vėliau panaudojamos rajono poreikiams, pavyzdžiui, miesto gėlynų formavimui, - pasakojo S.Vyšniauskas. - O antrinės žaliavos surenkamos, išvežamos ir paruošiamos perdirbimui“.

Iš perdirbamų atliekų gali būti gaminami nauji, aukštos kokybės bei funkcionalūs produktai, mažiau teršiama aplinka, tausojami įvairūs jos resursai bei energija. Mažėja vandens bei oro tarša, pristabdomas miškų kirtimas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?