„KLASTINGAS TIRPALAS”. „Svaiginanti” komedija"

2015-04-21

Premjerinis „Klastingo tirpalo“ pasirodymas Kaune sutiktas itin griausmingai! Aktoriai apdovanoti perkūniškais plojimais, o žiūrovai atsiriekė geroką vitamino C porciją. 

Vos pusmetį Lietuvos scenose vaidinamas spektaklis – jau spėjo prisijaukinti savo žiūrovą. Pilnas Lietuvos sales renkanti komedija taip įnirtingai įtraukia į tragikomišką siužetą, kad žiūrovai aktorius apdovanoja audringais aplodismentais. Aktoriai juokauja, kad suvaidinus „Klastingą tirpalą“ – taip lengvai nuo scenos nepasitrauksi – susirinkusiųjų  dėmesys, žiūrovų išreikšta padėka – visa tai galima apibūdinti vienu žodžiu: „euforija“. Tai didžiausias atpildas spektaklio komandai: režisieriui Ričardui Vitkaičiui ir aktoriams Džiugui Siaurusaičiui ( žiūrovams žinomas iš serialų "Moterys meluoja geriau" - Kostia ir kt. serialų ir TV laidų) ,  Ramūnui Šimukauskui (gerai žinomas kaip „Dviračio šou“ A.Valinskas, V. Uspaskichas ir kt. personažų), taipogi kitiems TV serialų ir teatro žymiems aktoriams : Dariui Rakauskui, Eglei Mikulionytei (Šv. Kristoforo prizas;  Auksinis scenos kryžius). Linai Rastokaitei, Birutei Prekevičiūtei ir kt.

Ši šarminga istorija, lyg nuožmusis Bermudų trikampio verpetas, Jus iškart įtrauks į spirgančią tėkmę. Entuziazmu kunkuliuojantis Mokslininkas - profesorius čia įsisuks į ekstremalius tyrimus su alkoholiu. Diena iš dienos laboratorijoje jis tirs šio sukto gėralo poveikį  bei bandys neutralizuoti jo poveikį, drąsiai eksperimentuodamas su personažais. Komedijos režisierius Ričardas Vitkaitis tikina, kad kūrinyje nebus siekiama moralizuoti ar burnoti – į suvokimą bus keliaujama nerimastingo humoro keliu.  Garantuoju, „Klastingas tirpalas“ žiūrovui sužadins tokį emocijų piką, kad net šiurpas nueis pagaugais“. Nori sužinoti, prie ko prives tirpalo C2H5OH+H2O vartojimas? Atvyk pasižiūrėti! Komedija universali ir subalansuota visoms amžiaus grupėms, tad laukiami visi!

Atlikėjai apie spektaklį

Ramūnas ŠIMUKAUSKAS

- Kas dėjosi galvoje, pamačius „Klastingo tirpalo“ scenarijų?

- Pirma mintis – kad bus labai įdomu: įdomi, nedaug nagrinėta ir labai žaisminga forma pateikta tema. Žiūrovas tikrai pamatys save ar savo artimą ir manau kiekvienam atpažystamų sitauacijų   smagiai pasijuoks . Manau, tema Lietuvai yra aktuali, pribrendusi.

- Ar turi reikšmės aktorių kolektyvas, su kuriuo dirbate?

- Be abejo, teatras - kolektyvinis menas, ir vienas tu čia nieko nesukursi. Kolektyvas labai svarbu!  Turiu pripažinti, kartu patyrėme labai malonių kūrybinių atradimų. Aš dėl to labai džiaugiuosi.

Džiugas SIAURUSAITIS

Kaip įsivaizduojate „Klastingo tirpalo“ žiūrovą?

- Nerekomenduočiau vaikams iki 18 metų, nes nesupras. Komediją labiau suvoks turintieji gyvenimiškos patirties - tie, kuriems jau yra nutikę situacijos, gvildenamos komedijoje. Nemanau, kad spektaklį supras absoliutūs abstinentai, jie juk abstinentais tapo ne šiaip sau, o dėl tam tikrų priežasčių.

- Pridurkite, jei dar liko nepridurtų.

-  Komedija yra komedija. Situacijos, kurios čia vaidinamos - daugeliui atpažįstamos (juk vienas pagrindinių humoro kriterijų – atpažįstamumas). Žmonėms turėtų būti juokinga, nes su kažkuriuo iš šių personažų jie galės susitapatinti, pamatyti dalį savęs.

Lina RASTOKAITĖ

- Kokia pirmoji mintis persmelkė perskaičius scenarijų?

- Atrodo, kiek daug įvairiausių juokingų, fainų ir kiek daug nesmagių, slogių išgėrusiųjų daromų istorijų. Žiauriai dviprasmiška tema.

- Ar aktualus šis spektaklis dabarties žmogui?

- Alkoholio tema aktuali per amžių amžius, kol žemėje bus vartojančių alkoholį, tol ši tema nepraras populiarumo.

Darius RAKAUSKAS

- Ar lietuviui žiūrovui labai aktuali ši spektaklio tema?

- Manau tai bendražmogiška ne tik lietuviui. Kiek mes išgeriame alkoholio? Europoje turbūt vieni iš penketuko, tad „Klastingas tirapalas“ labai aktualus. Vaidinamose būsenose save, giminaitį ar draugą žiūrovas tikrai atpažins.

Eglė MIKULIONYTĖ

- Ar ilgai gyvuos komedija „Klastingas tirpalas“?

- Gyvuos, nes ji visiems lengva, šilta, žmogiška – režisieriaus dėka, tad nuo pirmų akimirkų susitapatini su charakteringuoju Porfesoriumi ir pasineri į klastingo tirpalo ir būrelio veikėjų eksperimentinę kelionę...

Šilutės kultūros ir pramogų centre Balandžio 10 d. 18 val.

Trukmė 1,40 val.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?