Algirdas Butkevičius: minimalią mėnesio algą nuo kitų metų ketinama padidinti iki 350 eurų

2015-04-21, BNS
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Algirdas Butkevičius

Minimalią mėnesio algą (MMA) nuo šių metų liepos ketinama padidinti 25 eurais iki 325 eurų, o nuo kitų metų pradžios ji turėtų didėti dar 25 eurais iki 350 eurų, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

Interviu LRT radijui antradienį A.Butkevičius teigė, jog tokie ketinimai yra aptarti su finansų ministru Rimantu Šadžiumi, o šalies finansinė padėtis tam yra palanki.

„Noriu pabrėžti, kad minimali mėnesinė alga taip pat bus didinama ir nuo ateinančių metų sausio 1 dienos. Čia yra pirminė informacija, kurią mes esame aptarę su finansų ministru. Aišku, sunku kalbėti apie konkrečius skaičius. Noras ir tikslas yra, kad nuo ateinančių metų sausio 1 dienos minimali mėnesinė alga būtų apie 350 eurų. Tai būtų didinimas 25 eurais“, – LRT radijui sakė A.Butkevičius.

Anot jo, tikimasi, kad geros finansinės padėties tendencijos išliks ir MMA bus galima be trukdžių padidinti nuo kitų metų sausio 1 dienos. Taip pat A.Butkevičius patikino, jog galimybės yra šiemet MMA didinti iki 325 eurų.

„Tikrai yra tokios galimybės, nes planuojant asignavimus 2015 metų valstybės biudžete jau šitas padidinimas buvo numatytas ir įskaičiuotas. Ir nuo liepos mėnesio 1 dienos minimali mėnesinė alga turėtų sudaryti 325 eurus, Vyriausybė tikrai tokiam didinimui pritars“, – tvirtino premjeras.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Eurai

Ekonominė situacija – stabili

A.Butkevičius kalbėjo, jog tikisi, kad Trišalė taryba MMA didinimui nuo liepos 1 dienos pritars, nes Lietuvos ekonominė padės – stabili.

„Aš tikiuosi, kad bus toks sutarimas, nes matome, kad ekonominė situacija Lietuvoje yra stabili, nežiūrint tos geopolitinės situacijos ir nežiūrint to išorinio poveikio, su kuriuo Lietuva susiduria. Matome, kad mūsų verslas dirba lanksčiai ir surado užsienyje kitas rinkas. Tai mus nuteikia optimistiškai“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Vienas mažiausių Europos Sąjungoje

Paskutinį kartą minimali alga didėjo 2014 metų spalio 1 dieną – 10,1 euro iki 300 eurų. Vienas didžiausių šalies komercinių bankų „Swedbank“ pernai prognozavo, jog 2016 metų pabaigoje MMA gali siekti 350 eurų.

Eurostato duomenimis, Lietuvoje MMA šiuo metu yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje. 300 eurų siekiantis MMA lenkia tik minimalų atlygį Bulgarijoje (184 eurai) ir Rumunijoje (218 eurų).

 


Straipsnio komentarai

vorasssssss2015-04-23
ir vis nuo kitu metu o iki tu metu viena pirsta i subine kita i burna ir egzistuoji Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.2015-04-21
Geda.geda.geda.ar kazin paciam neima juokas? Maziausiai zmogus per diena turetu uzdirbti 30 euru Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?