Tarptautinės turizmo dienos atgarsiai Šilutėje

2014-10-03, Gerda BELOKOPYTOVA
Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojus Turizmo dienos proga pasveikino meras V. Laurinaitis, kuris vieną dieną tapo centro vadovu.
Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojus Turizmo dienos proga pasveikino meras V. Laurinaitis, kuris vieną dieną tapo centro vadovu.
Rugsėjo 27-oji – Pasaulinė turizmo diena. Tą progą minėjo ir Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojai. Visai neseniai susibūręs šios įstaigos kolektyvas tądien ragavo ne tik šventinio torto, bet ir organizavo akciją, kurios metu Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis užėmė centro direktoriaus vietą bei organizavo dienos darbą.

Šilutės turizmo informacijos centras įkurtas 2014 metų vasario 17 dieną, o jau pavasarį už vadovo vairo sėdo turizmo srities žinovė Rasa Kmitienė. Pavasarį kalbinta direktorė džiaugėsi, kad Šilutėje ir vėl atsirado vieta, kur turistai galės sulaukti deramos informacijos apie pamario kraštą. Tik tuomet trūko vieno – centro darbuotojų komandos. Tiesa, šiuo metu komanda jau surinkta, o ją papildė ir dvi praktikantės iš Klaipėdos universiteto. Taigi nuo šiol pamario turistų poreikius stengsis įgyvendinti centro vadovė R. Kmitienė bei turizmo vadybininkė Milda Budrevičienė. Taip pat įsteigtas finansininkės etatas, kurį užima Aušra Sudeikienė, bei informacinių technologijų specialisto – Mindaugas Rimkus. Praktiką centre atlieka trečiame kurse Klaipėdos universitete Rekreacijos ir turizmo specialybę studijuojanti Milda Šveikauskaitė. Nors, anot Mildos, savo ateitį ji įsivaizduoja viename iš didžiųjų Lietuvos miestų, vis dėlto praktikai ilgai vietos neieškojusi pasirinko gimtąją Šilutę. „Tai mano gimtasis kraštas, todėl įdomu susipažinti su jo istorija, prisiliesti prie šių vietų praeities“, - sakė mergina.

Taigi penktadienį šventiškai nusiteikę Turizmo informacijos centro darbuotojai jau laukė svečių. Anot R. Kmitienės, Turizmo dienos proga tokia akcija, kai svečiai užima centro darbuotojų vietas, sumanyta dėl to, kad pastarieji susipažintų su centro veikla, su kokiomis problemomis susiduria turizmo sferos darbuotojai pamaryje. „Tai galėtų tapti gražia tradicija. Labai norėčiau šiandien sulaukti turistų, kad būtų galima pajausti tikrąją mūsų darbo specifiką“, - pasakojo centro vadovė R. Kmitienė.

Štai priešpiet sulaukta ir kviestojo svečio mero V. Laurinaičio. Centro darbuotojai aprodė jam patalpas, kuriose įsikūręs centras, supažindino su ateities planais. „Ateityje, kuomet H. Šojaus dvaras bus priduotas, ir muziejus įsikels į naujas patalpas, mums priklausys visas pirmas aukštas. Jau turime sumanymų, kaip išnaudoti šias erdves. Planuojame įrengti nedidelę konferencijų salę, atokvėpio kampelį, kur galėtų pailsėti turistai. Tikimės, kad visa tai turėsime jau kitą vasarą“, - planais dalijosi R. Kmitienė.

O vakare Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojai pakvietė turizmo verslo atstovus į padėkos vakarą. Tuokart pristatyti centro darbuotojai, aptarta veikla bei pasidalinta ateities planais. Už bendradarbiavimą padėkota Šilutės r. savivaldybei, Šilutės kultūros ir pramogų centrui, Nemuno deltos regioniniam parkui, UAB „Šilutės baidarių centras“ ir kt. už bendrus projektus, produktyvų bendradarbiavimą.

Atsidėkodami partneriams centro darbuotojai įteikė nominacijas. „Šias nominacijas skyrėme remiantis turistų užklausomis ir rezervacijomis. Planuojame, kad tokios nominacijos taps tradicija ir kiekvienais metais jos atiteks vis kitiems“, - sakė centro direktorė R. Kmitienė.

Taigi nominacija „Populiariausia apgyvendinimo įstaiga“ įteikta UAB „Ventainė“, „Populiariausia maitinimo įstaiga“ – UAB „Kintai“, „Populiariausia turizmo paslauga“ – reguliarus maršrutas į Nidą laivu „Forelle“ .    


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!