Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos dosnumas: bazinę pensiją didins 3 eurais

2015-04-22, 15min.lt
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Pensininkai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Pensininkai
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė ir pateikė derinti suinteresuotoms institucijoms siūlymą nuo liepos 1 d. didinti pensijas.

Valstybinę socialinio draudimo bazinę pensiją siūloma padidinti 3 eurais (nuo 105 iki 108), einamųjų 2015 metų draudžiamąsias pajamas – taip pat 3 eurais (nuo 431 iki 434) bei nustatyti naują maksimalios valstybinės socialinio draudimo neperskaičiuotos pensijos dydį, kuris siektų 236 eurus (šiuo metu patvirtintas dydis – 229 eurai).

Dėl siūlomo bazinės pensijos ir draudžiamųjų pajamų padidinimo vidutinė senatvės pensija, paskirta turint būtinąjį stažą, padidėtų apie 4,79 euro (16,54 Lt). Kiekvienu atveju pensijos didėtų individualiai, atsižvelgiant į asmens įgytą stažą ir iki pensijos skyrimo turėtas draudžiamąsias pajamas.

Bazinės pensijos ir einamųjų metų draudžiamųjų pajamų padidinimas paliestų visus valstybinių socialinio draudimo pensijų (išskyrus našlių pensijų) gavėjus – maždaug apie 867 tūkst. asmenų. 

Pensijų didinimui reikalingos lėšos jau numatytos 2015 metų „Sodros“ biudžete.

Dėl bazinės pensijos padidinimo taip pat padidės valstybinės šalpos išmokos (apie 141 tūkst. gavėjų), kurių dydžiai taip pat siejami su bazine pensija.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?