Kuris Pagėgių politikas turtingiausias, o kuris „skurdžiausias“?

2014-10-10, Stasys BIELSKIS
„Skurdžiausiu“ Pagėgių krašto politikų arenoje pasirodė mokytojas E. Dargužas (kairėje), mažiausiai žemės tarp ją deklaruvusiųjų turi meras V. Komskis – jos vertė tik 2 336 litai.
„Skurdžiausiu“ Pagėgių krašto politikų arenoje pasirodė mokytojas E. Dargužas (kairėje), mažiausiai žemės tarp ją deklaruvusiųjų turi meras V. Komskis – jos vertė tik 2 336 litai.

Spalio 7 d. „Šilokarčemos“ numeryje spausdinome straipsnį „Šilutės politikų turtai ir skolos“. Rašėme apie tai, kad rugsėjo pabaigoje Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė visų lygių politikų, privalomai turėjusių deklaruoti savo pajamas ir turtą, deklaracijas, domėjomis, kaip šiame sąraše atrodo Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai. Šįkart pabandėme išsiaiškinti, kuris Pagėgių savivaldybės narys yra turtingiausias, o kuris – labiausiai „skurstantis“.
 
 
Deklaracijoje yra punktai, kuriuos kasmet iki gegužės pradžios privalo užpildyti įstatymu įpareigoti asmenys. Tai turtas, registruotas nekilnojamojo turto registre, žemės sklypų bei kelių transporto priemonių vertė. Reikia deklaruoti ir meno kūrinių bei juvelyrinių dirbinių, turimų akcijų, turto dalių ir/ar pajų vertę, taip pat Vyriausybės vertybinius popierius ir kitokius vertybinius popierius. Būtina nurodyti kredito įstaigose ir ne tik jose turimą pinigų sumą bei kažkam paskolintą, bet iki deklaruojamo laiko nesusigrąžintą pinigų sumą, taip pat pačių pasiskolintus ir kreditoriams nesugrąžintus pinigus.

Analizuojant Pagėgių politikų deklaracijas bene labiausiai nustebino tai, jog daugiau nei pusė – dešimt - Savivaldybės tarybos narių yra pasiskolinę ir iki šiol negrąžinę nemažas pinigų sumas. Šitoje „veikloje“ pirmauja Remigijus Kelneris, kažkam skolingas 1 mln. 797 tūkst. litų. Turimų pinigų sumos deklaracijoje jis nenurodė, tad galima manyti, kad pinigus jis galbūt laiko kojinėje. Antroje vietoje yra Algis Grublys, turintis 128,4 tūkst. litų skolų. Nedaug nuo jo atsilieka Mečislovas Ramanauskas, skolingas lygiai 120 tūkst. litų.

Įdomu ir tai, kad keturi politikai – Renutė Ona Andrijaukienė, jau minėtasis R. Kelneris, Alvydas Montrimas ir M. Ramanauskas – bankų sąskaitose neturi nė lito. Šypseną kelia Alvydo Petro Dumbliausko santaupos – 30 tūkst. litų, o jo sutuoktinės deklaruota suma net 169 853 litai. Matyt, šis politikas pinigus saugoti yra patikėjęs žmonai, o sau pasilikęs tik smulkioms asmeninėms išlaidoms.

Septyni Tarybos nariai neturi savo vardu registruotos transporto priemonės. Tai Viltė Miškinienė, Romualdas Jarusevičius, R. Kelneris, Kęstutis Komskis, Virginijus Komskis, A. Montrimas ir Vytautas Stanišauskas.

Keturi politikai turi deklaravę turimų meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių vertę. Iš jų labiausiai mėgsta puoštis R. Jarusevičius, turintis tokių daiktų už 116,7 tūkst. litų. Edgaro Kuturio puošmenos kainuoja apie 10,5 tūkst., V. Komskio – 8,9 tūkst., o Sigito Stonio – vos 3,7 tūkst. litų.

Dauguma pagėgiškių politikų yra turtingi turėdami nemažus žemės sklypus. Daugiausia žemės valdo K. Komskis (301,7 tūkst. Lt vertės) ir R. Kelneris (170 tūkst. Lt). Kitų žemės savininkų turtas gerokai mažesnis, trečioje vietoje yra R. Jarusevičius, kurio žemės vertė – 39,7 tūkst. litų. Šeši Tarybos nariai nuosavos žemės išvis neturi.

Tad, kurie asmenys Pagėgių politikų arenoje prisistato pačiais turtingiausiais? Aišku, jog daugiausia pinigų turi verslininkai. Pirmauja B. Budvytis, kurio valdomas turtas – beveik 633 tūkst. litų. Antroje vietoje – R. Kelneris (329,8 tūkst. Lt), trečioje - R. Jarusevičius (326 tūkst. Lt). Akivaizdu, kad skurdokas, palyginus su Šilutės politikais, yra turtingiausių Pagėgių savivaldybės tarybos narių turtas.

Na, kas tas pats neturtingiausias Pagėgių krašto politikas? Tai - Eugenijus Dargužas, kurio visas turtas – tik 12 tūkst. litų. Antroje vietoje Valdas Armonas (27 tūkst. Lt), kiti politikai gerokai turtingesni.

Atskirai reikėtų paminėti ir politikus, kurių skolos viršija deklaruoto turto vertę. Štai V. Miškinienės turtas – 52,5 tūkst. Lt, negrąžintos skolos – 74,2 tūkst. Lt, A. Grublys turi 106 tūkst. Lt vertės turto, o skolų – už 128,4 tūkst. Lt. Tokiai trijulei priklauso ir M. Ramanauskas, valdantis 91 tūkst. Lt vertės turto ir 120 tūkst. Lt skolų. O įspūdingiausi rodikliai yra R. Kelnerio, turinčio 329,8 tūkst. Lt vertės turto ir 1,8 mln. Lt skolų.

Medikė V. Miškinienė – viena iš nedaugelio Pagėgių savivaldybės tarybos narių, deklaravusi didesnę skolų, nei turimo turto vertę.

A. P. Dumbliausko santaupos – 30 tūkst. litų, o jo sutuoktinės - 169 853 litai. Gal šis politikas pinigus saugoti yra patikėjęs žmonai?

 


Straipsnio komentarai

Emili2014-10-28
Va pamaniau-ileisk i valdzia neturtinga....,tai visi busime nurengti iki apatiniu....:)... Patys godziausi valdziazmogiai-veliau ar anksciau finansiskai "suklumpa"....., tikekimes,kad sotus valdziazmogiai nepraras rupescio jausmo paprastu zmogumi,kurie juos renka....,tikekimes...;) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
mail2014-10-14
turtingi pagėgiškiai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?