Nepilnamečiams uždrausta ne tik rūkyti, bet ir turėti rūkalų

2015-04-23, ELTA ir lrytas.lt inf.
Seimas įtvirtino draudimą asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar jų turėti. J.Stacevičiaus asociatyvi nuotr.
Seimas įtvirtino draudimą asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar jų turėti. J.Stacevičiaus asociatyvi nuotr.

Seimas įtvirtino draudimą asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar jų turėti.

Už tai numatančias Tabako kontrolės įstatymo pataisas balsavo 75 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 6 parlamentarai.

Pasak pasiūlymo iniciatorių, rūkymo problema, ypač tarp nepilnamečių, didėja. „Statistika skelbia, jog rūkančiųjų skaičius pasaulyje nuolat didėja, o pradedančiųjų rūkyti amžius pavojingai jaunėja“, – pabrėžiama dokumento aiškinamajame rašte.

Įstatymo pataisų autoriai tikisi, kad draudimas asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar jų turėti sustiprins nepilnamečių rūkymo prevencijos priemones, sumažins tabako gaminių rūkymo (vartojimo) mastą tarp nepilnamečių.

Antradienį Seimas priėmė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimus, kuriais nuo gegužės 1 d. nustatyta administracinė atsakomybė už šį pažeidimą.

Kodekse įtvirtinama, kad nepilnamečių asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymas (vartojimas) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimas užtrauks baudą nuo 14 iki 28 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu. Bauda už jaunesnių kaip 16 metų asmenų nusižengimą bus skiriama tėvams arba globėjams (rūpintojams). Už pakartotinius nusižengimus bauda sieks nuo 28 iki 86 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu.

Iki šiol Tabako kontrolės įstatyme buvo įtvirtintas tik draudimas parduoti tabako gaminius asmenims iki 18 metų, jiems nupirkti ar kitaip perduoti, tačiau nebuvo apibrėžtas rūkymo ar tabako gaminių turėjimo amžiaus cenzas.


Straipsnio komentarai

Jovita2015-04-23
Manau kad kas ruke tas ir rukys tik pasislepdamas kad nepagautu.cia greiciau isgalvoja baudas biudzetui papildyti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
paravozaiiii2015-04-23
taip seniai turejo buti o ne kur pasisuksi vieni pampliai cigaretes ciulpe nespeja islipt is sauskialniu o uz kampo cigarete ir kaip garvezys buskuoja o paskui kosti kaip kokie tuperkuliozninkai ir cia vadinasi siolaikinis jaunimas fu smardalynes Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?