Katyčiuose pradėtas kurti parkas kelia gyventojų aistras

2015-04-24, Gerda BELOKOPYTOVA
Katyčių bendruomenė pasodino pušelių sodinukus ir toje vietoje planuoja padaryti parką.
Katyčių bendruomenė pasodino pušelių sodinukus ir toje vietoje planuoja padaryti parką.

Į „Šilokarčemos“ redakciją atvykusi katytiškė Albina Lorančienė skundėsi, kad yra neatsižvelgiama į jos nuomonę gražioje vietoje įkurti žaliąją zoną. Moteris piktinosi, kad toje vietoje pasodinti medžių sodinukai užaugę ją pavers mišku. Tačiau kokia tikroji situacija yra Katyčiuose? 

Norėjo įkurti žaliąją zoną

Katyčiuose, Natkiškių gatvėje, gyvenanti A. Lorančienė pasakojo, kad jos namai yra labai gražioje vietoje – pro langus matosi pievelė, tekantis upelis. „Ten kasdien, kai geras oras, susirenka labai daug vaikų, čia jie žaidžia, bendrauja“, - pasakojo moteris. Katytiškė dėstė ir savo viziją, kaip turėtų atrodyti toji pievelė. Anot jos, toje vietoje reikia padaryta žaliąją zoną. Ji kreipėsi į Katyčių seniūnijos specialistą Viktorą Vaitiekovą, kuris yra ir bendruomenės pirmininkas, prašydama čia pastatyti suolelių ir pan. Deja, anot A. Lorenčienės, ji išgirdusi neigiamą atsakymą.

Moteris labiausiai susirūpino tuomet, kai praėjusį savaitgalį pievelėje priešais jos namus buvo prisodinta medelių. Pasak A. Lorenčienės, dabar ten padarytas miškas, mat kai medžiai užaugs, pro juos nieko nebesimatys. Be to, jie susodinti vienas šalia kito labai jau arti. 

Bendruomenė nutarė padaryti parką

Išklausę Katyčių gyventojos skundo, susisiekėme ir su bendruomenės pirmininku V. Vaitiekovu, kad jis mums paaiškintų situaciją. „Bendruomenės posėdžio metu nutarėme, kad toje vietoje tikslinga pasodinti medelių. Ten bus parkas. Tam gavome ir Šilutės rajono savivaldybės specialistų pritarimą. Teigiamo atsakymo sulaukėme ir iš vyriausiojo gamtosaugininko, dabar einančio Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo pareigas Remigijaus Rimkaus“, - sakė Katyčių bendruomenės pirmininkas. Talkos metu katytiškiai pasodino apie 300 pušelių sodinukų. „Matysime, kiek tų medelių prigis, ir tuomet žiūrėsime, ką toliau darysime. Planuojame toje vietoje suolelių pastatyti ir ten bus graži poilsio zona“, - ateities planais dalijosi katytiškis. V. Vaitiekovas svarstė, kodėl A. Lorenčienė piktinasi tuo, kad bendruomenė ten prisodino medelių. Anot jo, galbūt moteris skundžiasi dėl to, kad nebeturės kur ganyti savo veršelio.

Džiugu, kai bendruomenė stengiasi dėl savo teritorijos gražinimo ir atlieka pastebimus darbus. Deja, ne visuomet geri darbai įvertinami taip, kaip norėtųsi.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

jopapa2015-04-25
Del tokio katyciu misku masyvo gerdanet nelipo is automobilio Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2015-04-24
Visų pirma ne Lorančienė, o Lukočienė (padaryta klaida). Tai va, tegu pirmiausiai ji susitvarko savo aplinkos šiukšlynus, o tik paskui peikia grožį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vova2015-04-24
Šaunuoliai katytiškiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?