Paklausią profesiją turinti mergina Pagėgiuose neranda darbo

2014-10-07, Stasys BIELSKIS

Piktupėnuose gyvenanti ir vienoje Pagėgių kavinėje barmene-padavėja dirbanti Iveta Mamkutė niekaip neranda darbo pagal specialybę. Studijavo Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, įsigijo informacinių technologijų profesiją.

 

Gabi mergina Piktupėnų pagrindinėje mokykloje buvo klasės pirmūnė, Pagėgių Algimanto Mackaus gimazijoje – viena iš geriausiųjų mokinių. Ir Piktupėnų mokykloje, ir gimazijoje, ir kolegijoje Iveta buvo grupės seniūnė.
 
„Praėjo jau treji metai, kai baigiau mokslus, dirbu kavinėje, ieškau darbo pagal profesiją, bet Pagėgiuose tokio nerandu, - pasakojo I. Mamkutė. – Planuoju dar studijuoti, įsigyti dar vieną profesiją. Žiūrėsiu, kaip leis galimybės“.
 
I. Mamkutė sakė laisvalaikiu dėl savo malonumo kurianti visokius rankdarbius – mezginius, nėrinius, namuose padeda tėvams, mėgsta gaminti maistą, skaito knygas. Dabar, rudenį, iš medžių lapų gamina gėles – susuktų rožyčių puokštes. „Toks mano laisvalaikis, kai nedirbu“, - sakė I. Mamkutė. Jos tėvai yra smulkūs ūkininkai – augina daržoves, vaisius.
 
„Šilokarčemos“ žurnalisto paklausta, ar yra Pagėgiuose jaunimui kur nueiti vakarais, I. Mamkutė atsakė: „Ne, tikrai nėra. Pagėgiuose gal dar daugiau yra jaunimo ir jie turi veiklos, o štai Piktupėnuose beveik nebelikę jaunų žmonių ir ten nėra ką veikti. Gal mokykloje ir būna šokiai, bet aš juk ten neisiu... Jeigu Pagėgiuose vakarais būtų jaunimui kokie nors užiėmimai, ir jeigu jie sudomintų, būtų noro, tai visada atsirastų laiko juose apsilankyti. Bet jeigu nesudomins, neieškosiu to laiko“.
 
I. Mamkutė prisiminė, kaip ji laisvalaikį leisdavo studijuodama Klaipėdoje. Būdavo draugų grupės, kompanijos, kurios kartu planuodavo laisvalaikį – ar į kokį nors filmą nueiti, ar vykti į kokią nors pažintinę kelionę po Lietuvą ir pan.
 
„Neturiu Pagėgiuose tokios kompanijos“, - apgailestavo mergina.
 
Užtat I. Mamkutė aktyviai dalyvauja Lietuvos socialdemokratų partijos Pagėgių skyriaus Piktupėnų grupės veikloje.
 
Pasidomėjome, koks Pagėgių jaunimas ateina į kavinę, kaip jis čia elgiasi. „Ateina kultūringi žmonės, kultūringas jaunimas. Aišku, yra buvę visokių situacijų, bet dauguma yra kultūringi, tvarkingi“, - pasakojo I. Mamkutė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar jūsų namas – renovuotas?