Sumažintų pensijų kompensavimas nepasiturintiems asmenims neturi būti kliūtis gauti piniginę socialinę paramą

2015-04-26, socmin.lt informacija
jp.lt nuotrauka
jp.lt nuotrauka

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pritaria Seimo nario siūlymui patobulinti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą ir pakeisti jį taip, kad skiriant piniginę socialinę paramą, senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) kompensuojamoji suma nebūtų įskaitoma į asmens gautas pajamas.

Įstatymo projekte siūloma nustatyti, kad pagal 2014-aisias priimtą valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymą, išmokėta kompensuojamoji suma, skiriant piniginę socialinę paramą nebūtų įskaitoma į visų bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens gautas pajamas. Tokiu atveju nepasiturintys asmenys turėtų galimybę gauti jiems reikalingą socialinę paramą.

Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą išmokėta kompensuojamoji suma įskaitoma į asmens pajamas – taip padidėja visų bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens gautos pajamos, todėl atskirais atvejais būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens kompensacijos gali sumažėti.

Įstatymo projekto nuostatai įgyvendinti 2015–2016 metų šildymo sezonui reikėtų apie 5,6 mln. eurų. Būsto šildymo, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijų dydis vidutiniškai padidėtų apie 10,2 euro per mėnesį. Šias kompensacijas gautų apie 90 tūkst. pensinio amžiaus žmonių.

Šiuo metu įstatymo projektas pateiktas Vyriausybei.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?