,,Daina gydo sielą“

2015-04-27, Renginių organizatorė Rasa Armonienė

Su sprogstančiais pumpurais, parskrendančių gervių pulkais į Natkiškių kultūros namus atkeliavo (balandžio mėn. 24 dieną 17.00 val.) pirmoji vokalinių ansamblių šventė ,,Daina gydo sielą“. Juk pavasaris ir muzika – neatsiejami, nes jie gali pakylėti mus lig pačio dangaus, iš gyvenimo guiti melus, nedorybes, pavydus, neapykantas ir budinti jausmus. Natkiškių kultūros namų scenoje pačius tauriausius jausmus budino net 7 vokaliniai kolektyvai: Pagėgių neįgaliųjų draugijos moterų vokalinis ansamblis ,,Rambynas“ (vad. Edvinas Paliokas), Žemaičių krašto etnokultūros centro moterų vokalinis ansamblis ,,Raskila“ (vad. Valerijonas Krutikovas), Pagėgių savivaldybės kultūros centro Šilgalių kaimo folkloro kolektyvas ,,Kamana“ (vad. Aksavera Mikšienė), Šilutės rajono Bikavėnų senųjų tradicijų centro moterų  vokalinis ansamblis ,,Žolyna“ (vad. Loreta Mieliulytė), Lietuvos gražinimo draugijos Pagėgių moterų vokalinis ansamblis ,,Žilvitis“ (vad. Zina Butginienė), Šilutės rajono Usėnų bendruomenės moterų vokalinis ansamblis ,,Smiltė“ (vad. Regina Stankuvienė), Natkiškių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis (vad. Valdas Armonas).

Šventėje dalyvavo ir garbingų svečių: Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, Pagėgių savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė, Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė.

Kiekvienas kolektyvas iš savo repertuaro pristatė po dvi pasirinktas dainas. Nuoširdžiai kolektyvų atliekamos dainos pripildė tiek dalyvių, tiek žiūrovų širdis, įrodydamos, jog muzika ne tik trys skiemenys, šešios raidės, bet vienas žodis su tūkstančiais emocijų.

Šventės metu koncertavo Natkiškių kultūros namų kvartetas, vadovaujamas Valdo Armono, buvo siūlomi Natkiškių moterų vokaliniam ansambliui pavadinimai, vyko karaokė konkursas, kurio metu dainavo, lingavo, ne tik kolektyvas vykdantis užduotį, bet visa salė.

Po apdovanojimų ir padėkos žodžių, kuriuos tarė svečiai, bei seniūnė Vilyta Sirtautienė, nuskambėjo bendra draugystės daina ,,Krantų gėlė“, kurią dainavo visi.

Ansambliuose dalyvauja įvairių profesijų atstovai ir daugelis jų meno mėgėjai nuo lopšio, savo laimę, kančią ir džiaugsmą gyvenime atiduodantys dainai. Dėkoju kolektyvams ir jų vadovams, dėkoju rėmėjams: Pagėgių savivaldybės administracijai už finansinę paramą, Linai Žabauskienei, Genovaitei ir Petrui Švalkūnams, seniūnei Vilytai Sirtautienei, žiūrovams už nuoširdų palaikymą.

Ir vėl lauksime kito pavasario, kuris sugrįš su triukšmu, su muzika ir daina. Iki naujų susitikimų.

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

aišku2015-05-11
kiekvienas dirbam savo darbą, už kurį gauname atlyginimą. Renginiai šaunūs, smagu, kad turim tokius Kultūros namų šeimininkus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gerbeja2015-04-28
tokio zmogaus kaip pono armono organizavimo niekas neprilyksta jis ir mieganti prikels ant koju ir sokt visus pakvies jam permazai padekos jam medalio reikia uz toki organizotuma ir toki nuosirdu darba Komentaras patinka Komentaras nepatinka