Iveta Steponavičiūtė – tarptautinio pianistų festivalio – konkurso III vietos nugalėtoja

2015-04-29, Evelina Norkienė, Pagėgių meno ir sporto mokyklos direktorė

Balandžio 23-24 d. Rietave vyko II tarptautinis kamerinės muzikos atlikėjų festivalis-konkursas „Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“ , skirtas žymaus Lietuvos visuomenės ir kultūros veikėjo, kompozitoriaus, kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms paminėti.

Dvi dienas konkurse varžėsi  93 vokalistai bei 44 pianistai iš visos Lietuvos, Latvijos bei Baltarusijos. Jie buvo suskirstyti į kategorijas pagal amžių bei mokymo įstaigas ( viena kategorija – muzikos ir meno mokyklos, kita – konservatorijos, aukštosios mokyklos).

Šiame konkurse dalyvavo Pagėgių meno ir sporto mokyklos fortepijono pagrindinio muzikavimo I klasės mokinė Iveta Steponavičiūtė (mokytoja Marina Dvarvitene). Mergaitė konkurse atliko M.K. Oginskio Polonezą Nr. 10, d-moll ir F.Mendelsono ,,Prie ratelio’’.  Ivetos kategorijoje varžėsi 14 jaunųjų pianistų iš Rygos, Kauno, Klaipėdos, Plungės, Telšių, Pakruojo, Kretingos, Utenos, Gargždų  muzikos mokyklų. Kompetetingai komisijai vadovavo Varšuvos (Lenkija) konservatorijos profesorius Maciej Piotrovskij.

Vykti į tokio lygio konkursą , buvo didžiulis iššūkis mokinei ir jos mokytojai  (žinant mokyklos  ugdymo sąlygas – mokykloje nėra fortepijono, kuris reikalingas ruoštis tokio lygio konkursams). Tačiau šis iššūkis pasiteisino su kaupu – B kategorijoje  I –ąją vietą laimėjo atlikėja iš Rygos, II –ąją – pianistė iš Klaipėdos,  III –ąją – pagėgiškė Iveta Steponavičiūtė.

 Iveta gavo  dar vieną labai svarbų apdovanojimą – iš  44 visų kategorijų pianistų buvo išrinkti 5 atlikėjai, kurie gavo apdovanojimus už geriausią romantizmo epochos kūrinio interpretaciją, tarp jų – pianistė iš Pagėgių Iveta Steponavičiūtė. Šitoks aukštas įvertinimas labai pradžiugino Ivetą, jos mokytoją Mariną , mokyklos bendruomenę  bei  jaunosios atlikėjos tėvelius, kurie savo dukrą visada lydi į konkursus bei yra labai susinteresuoti savo dukters sėkme muzikos kelyje.

To jai ir linkime !

 

 

 

                                                                             

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?