Saugų vaikų globos namų ugdytinius pasiekia gerumas net iš Vilniaus

2014-10-10, Gerda BELOKOPYTOVA
Saugų vaikų globos namų ugdytiniai ir darbuotojai tarsi viena, didelė šeima
Saugų vaikų globos namų ugdytiniai ir darbuotojai tarsi viena, didelė šeima
Saugų vaikų globos namuose šiuo metu gyvena 73 tėvų globos netekę vaikai nuo kūdikių iki 18 metų. O juk kiekvienas vaikas yra individualus, su savo norais, poreikiais, gebėjimais. Ir ne visuomet globos namai turi tiek pinigėlių, kad įgyvendintų visas šių vaikų svajones. Bet neabejingų žmonių dėka paramos vaikai sulaukia iš gerų dėdžių ir tetų, kurie susitelkę į bendrą būrį stengiasi kuo labiau pagerinti šių vaikų gyvenimo sąlygas.
 Ši gerumo akcija prasidėjo praėjusiais metais, kuomet Saugų vaikų globos namų darbuotoja Aušra Judeikienė viename socialiniame tinkle prieš Kalėdas paskelbė prašymą kvietimą tiems, kurie gali, globos namų ugdytiniams padovanoti žaislų. Vienos pirmųjų atsiliepusiųjų buvo vilnietės Aurelija ir Viktorija Grajauskienė. Per šv. Kalėdas į Saugų vaikų globos namus atvyko Viktorija, o nuo šio apsilankymo prasidėjo bendradarbiavimas tarp vilniečių ir saugiškių.
Idėja burti žmones, norinčius ir galinčius padėti Saugų vaikų globos namų ugdytiniams, kilo Viktorijai ir Aurelijai. Taip viename socialiniame tinkle sukurta grupė, į kurią šios moterys sparčiai pradėjo kviesti bendraminčius. „Jos abi kviečia žmones, skambina, kalbina, ieško rėmėjų“, - pasakojo Aušra.
 
 Ir... Ratas greitai įsisuko taip stipriai ir pradėjo skrieti tokiu greičiu, kad ugdytiniai nuo šiol pradžiuginami ne tik žaislais, bet ir rūbeliais, baldais, reikalingais buities daiktais. Pagaliau atsirado žmonės, kurie suvieniję jėgas, nesitikėdami už tai jokio atlygio džiugina šiuos jau ir taip likimo nuskriaustus vaikus. Drąsiai galima pasakyti, kad tie žmonės jau tapo saugiškių draugais.

Minėta grupė jau jungia 109 narius. Tai žmonės, daugiausia gyvenantys Vilniuje. „Aplink neturime tokių didelių įmonių, kurios mus remtų. Džiaugiamės kiekviena parama, o ypatingai, kai ji ateina iš toli. Miestuose galbūt yra kitaip, o mes priimame viską. Kiekviena dovana mums yra svarbi ir reikalinga. Ir visai nesvarbu, kad tai panešioti rūbeliai ar ne nauji žaislai, - pasakojo A. Judeikienė. – Viktorija ir Aurelija labai jaudinasi, kad esą gal vaikai nenorės ne naujų rūbų ar daiktų, bet taip nėra. Visus daiktus, kurie mus pasiekia, vaikai tiesiog „iššluoja“. A. Judeikienė taip pat pasakojo, kad Saugų vaikų globos namus pasiekusi labdara suruošta ypatingai kruopščiai. „Viskas labai tvarkinga, daiktai kvepia. Net maži daikteliai būna gražiai supakuoti“, - neslėpė Aušra. Žinoma, Saugose gyvenančius vaikus pasiekia ir nauji daiktai, kuriuos kupini gerų norų jiems nuperka naujieji draugai.

Išties minėtoje grupėje „verda“ gyvenimas. Ten sistemingai kaupiama ir atnaujinama informacija, vaikų poreikiai ir norai susiejami su žmonių dovanojamais ir perkamais daiktais. Pavyzdžiui, kiekvienas narys parašo, kuriam vaikui dovanoja dovanėles ar reikalingus daiktus. Ten visi kaip viena šeima, dalijasi informacija apie tai, kaip, pavyzdžiui, vienoje ar kitoje vietoje vyksta akcija ir reikiamų prekių būtų galima nupirkti daugiau. Grupės nariai nuolat bendrauja ir keičiasi informacija.  Yra išskirtos kelios grupės. Vienoje jų nurodoma, kokie daiktai tuo metu yra reikalingi ir kiekvienas grupės narys pasiskiria sau daiktą, kurį gali paaukoti saugiškiams. Taip pat yra sąrašas – asmeninės dovanėlės vaikams. Štai čia nurodomi vaikų vardai, amžius ir dovanėlė, kurios jie nori. „Vaikams ypatingai yra svarbu, kad kiekvienas jų turi savo rėmėją.  Jis žino, nuo kokio žmogaus gaus dovanėlę ir stengiasi kažką tam žmogui sukurti – atviruką, darbelį atminčiai“, - pasakojo Aušra. Šiai gerumo akcijai po truputį žmonės renka ir kaupia reikalingus daiktus. Tos dovanos, kurios jau atkeliauja į Saugas, yra nufotografuojamos, o nuotraukos įkeliamos į grupę, kad visi matytų, jog tikrai dovanos ar reikalingi daiktai pasiekė tą vaiką, kuriam jie skirti. „Grupės nariams labai džiugu matyti vaikus, kurie džiaugiasi jų perduotomis dovanomis“, - sakė A. Judeikienė. Saugų vaikų globos namų darbuotoja neslėpė, kad žavisi tais žmonėmis, kurie padeda visai nepažįstamiems ir dar taip toli gyvenantiems vaikams. „Ir Viktorija, ir Aurelija, ne tik rūpinasi vaikų aprūpinimu įvairiais daiktais, bet ir domisi jų gyvenimo istorijomis, problemomis, poreikiais. Jos priima vaikus tokius, kokie jie yra, nenubraukdamos jų patirties ir išgyvenimų. Ir tai vaikams labai svarbu“, - sakė Aušra Judeikienė.

Ypatingai ir vaikai, ir jų geradariai laukia lapkričio 6-osios, kuomet Saugų vaikų globos namuose vyks gerumo diena. „Tądien vaikai sulauks svečių su dovanomis, bus organizuojamas skaniausio kepinio konkursas. Viktorija taip pat koncertuos mūsų ugdytiniams. Mus tikrai sužavėjo šių žmonių nuoširdumas“, - neslėpė Aušra.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?