Siūlo papildyti alkoholio etiketes

2015-04-29, ELTA
© RIA/Scanpix
© RIA/Scanpix

Alkoholinių gėrimų etiketėse turi būti nurodyta jų sudėtis ir energinė vertė, taip pat įspėjama apie vairavimo išgėrus pavojus.

To pageidauja Europos Parlamentas. Ketvirtadienį jis priėmė rezoliuciją, raginančią atnaujinti ES alkoholio strategiją. Apie tai informuoja Europos Parlamento (EP) spaudos tarnyba.

Europos Komisija raginama skubiai parengti naują ES alkoholio strategiją 2016-2022 metams. Ne vėliau kaip kitąmet ji turi pasiūlyti teisės aktą, kuris įpareigotų alkoholinių gėrimų gamintojus etiketėse nurodyti savo gaminių sudėtį ir energinę vertę, mano europarlamentarai.

EP narių įsitikinimu, alkoholinių gėrimų etiketėse taip pat turėtų būti įspėjama apie vairavimo išgėrus pavojų. Valstybių institucijos turėtų aktyviau informuoti visuomenę "apie besaikių išgertuvių pavojus, ypač nepilnamečiams, ir dėti daugiau pastangų mažinti eismo įvykių dėl vairavimo išgėrus skaičių".

Parlamentas kviečia ES valstybes veiksmingiau saugoti jaunimą nuo su alkoholiu susijusios žalos, taip pat stebėti alkoholio reklamą ir siekti ją mažinti. Europos Komisija raginama imtis priemonių reglamentuoti galimybę įsigyti alkoholinių gėrimų internetu. "Valstybės lėšos neturėtų būti naudojamos alkoholio vartojimui skatinti", o alkoholiniai gėrimai neturėtų būti parduodami itin pigiai, pažymi Europos Parlamentas.

Piktnaudžiavimas alkoholiu yra viena dažniausių su gyvenimo būdu susijusių ligų priežasčių ES šalyse. Priklausomybė nuo alkoholio sukelia riziką susirgti daugiau nei 60 lėtinių ligų. Kasmet besaikis alkoholio vartojimas lemia 3,3 mln. ankstyvų mirčių ES, o tai sudaro 5,9 proc. visų mirties atvejų. 20-39 metų amžiaus grupėje ketvirtadalis visų mirčių susijusios su alkoholiu.

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?