Įspūdžiai iš tarptautinio projekto Lenkijoje „Sveikame kūne – sveika siela“

2015-05-01, Julija Jauniuvienė

ERASMUS+ projekto „Sveikame kūne – sveika siela"  pirmasis šalių partnerių susitikimas balandžio 13–17 dienomis vyko  vakarų Lenkijos mieste Slupske. Iš Turkijos, Rumunijos, Graikijos ir Lietuvos mokyklų partnerių atvyko po keturis atstovus. Juknaičių pagrindinei mokyklai atstovavo mokytojos B. Sabaliauskienė, N. Undraitienė, R. Šleinytė ir J. Jauniuvienė.

Visus atvykusius šiltai pasitiko Slupsko pradinės mokyklos bendruomenė. Pirmąją viešnagės dieną tarptautinė delegacija apžiūrėjo mokyklą, šalia esantį vaikų darželį. Susipažino su Slupsko istorija, ekskursijos po miestą metu grožėjosi įspūdingu senamiesčiu, aplankė Bohuslavo X pilį, pilies malūną, šv. Marijos parapijinę bažnyčią, rotušę.

Kitos dienos buvo taip pat kupinos įdomios veiklos. Stebėjome ketvirtų klasių mokinių viktoriną, kurioje jie turėjo pademonstruoti žinias apie projekte dalyvaujančias partnerių šalis. Supratome, kad vaikai iš anksto jomis domėjosi: ne tik paruošė gražius stendus, bet ir pademonstravo puikias žinias apie kiekvienos šalies išskirtinumą. Stebėjome  pamokas, kuriose naudojamos mokykloje turimos interaktyvios lentos. Vykusioje konferencijoje projekto koordinatoriai – lenkai – supažindino su jų sukurtu projekto elektroniniu laikraščiu, mokė, kaip jį susikurti savo kalba.

Visiems buvo suorganizuota ekskursija į Utską – už 17 km nuo Slupsko esantį kurortinį miestelį. Nors stiprus vėjas, didelės bangos sutrukdė planuotą pakrantės panoramos apžvalgą iš laivo, galėjome apžiūrėti miestelį, jūros molu pasigrožėti iš veikiančio Ustkos švyturio. Jo darbuotojai supažindino su savo darbo ypatumais. Kad istoriškai esame gimininga lenkams tauta, pajautėme ir apsilankę bei apžiūrėję gausius duonos muziejaus „Muzeum chleba" eksponatus ir apžiūrėję Antrojo pasaulinio karo bunkerius. Ne mažiau įspūdinga visos dienos išvyka buvo Gdynios, Sopoto, Gdansko miestuose. Visi žavėjosi uostais su gausybe laivų, plačiais smėlio paplūdimiais, gražiomis pakrantėmis, spalvingais namais, Gdansko senamiesčio pastatais, siauromis gatvėmis. Bet didžiausią įspūdį mūsų grupei paliko Šv. Mergelės katedra (bazilika) – antra pagal dydį (po Kelno katedros) ir pati didžiausia plytinė katedra Europoje. Įveikę 420 laiptelių pasiekėme katedros bokšto apžvalgos aikštelę, iš kurios atsivėrė visas Gdansko miesto vaizdas.

Nors oras nelepino, o kelionė į Lenkiją ir atgal buvo gana varginanti, mes puikiai praleidome laiką, daug pamatėme, sužinojome, turėjome galimybę pabendrauti, pasidalinti patirtimi su kitų šalių mokyklų pedagogais.

Kitas vizitas – gegužės 18-23 dienomis Graikijos mokykloje . Visi atsisveikino nuoširdžiai, tikėdamiesi susitikimų kitose šalyse. Savo mokykloje Graikijos, Lenkijos, Rumunijos, Turkijos atstovų lauksime spalio mėnesio pradžioje, bet iki rudens dar teks dalyvauti įvairiose projekto veiklose.

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo paramos fondas.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?