Vainute pastatyta biokatilinė

2014-10-10, Šilutės r. savivaldybės informacija

Vainuto kultūros namų patalpos ir jose įsikūrusios įstaigos bei įmonės nuo šių metų bus šildomos naudojant naują biokuro katilinę. Du biokuro katilai buvo pastatyti įgyvendinant projektą su Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondu (toliau – LAAIF) ir naudojant Klimato kaitos specialiosios programos lėšas.
Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis lankėsi Vainute ir kartu su svečiais iš Japonijos apžiūrėjo naujai įrengtą biokuro katilinę, domėjosi pastatytų katilų galingumu, techninėmis galimybėmis, aptarė tokios šildymo sistemos privalumus ir trūkumus. Svečiai norėjo susipažinti su mūsų diegta sistema, jos veikimo principais, nes perėjimas nuo branduolinės energetikos prie atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo tampa pagrindiniu tikslu visoms pasaulio šalims.
 Šilutės rajono savivaldybė yra įsipareigojusi mažinti išmetamų CO2 dujų kiekį ir vis aktyviau įvairiose srityse naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius. Siekiant šio tikslo, yra renovuojamos mokyklos, stengiamasi kuo aktyviau vykdyti daugiabučių renovacijos procesą bei keisti šildymo sistemą įvairiuose visuomeninės paskirties pastatuose.
 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?