Mažas laimėjimas – pagaliau tyrimas nemokamas

2015-05-02, Karolina KIRTIKLYTĖ

Po to, kai  2015 m. balandžio 9 d. „Šilokarčemos“ laikraščio numeryje spausdinome straipsnį „Skubėdami į ligoninę – neužmirškite piniginės“, į redakciją ir toliau skambino pasipiktinę tėvai. Jie teigė, kad mokestis už papildomą tyrimą dėl rotaviruso vis dar yra imamas. Tarp tėvų vyrauja skirtingos nuomonės: vieni piktinasi, kad mokant privalomojo sveikatos draudimo įmokas jie dar turi mokėti ir už tyrimus, kiti gi nemato jokios problemos susimokėti 5 eurų mokestį. Tačiau Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus mums pažadėjo, kad bus tariamasi su administracija bei gydytojais dėl šio tyrimo mokesčio panaikinimo.

Praėjus porai savaičių vėl susisiekėme su Šilutės ligoninės vadovu. „Nuo šio pirmadienio – balandžio 27 dienos – šis tyrimas jau yra nemokamas. Kadangi tai nėra pirmos būtinybės tyrimas, mes jį įtraukėme į nemokamų tyrimų sąrašą. Dar kartą noriu pabrėžti, kad šis tyrimas didelės ir svarbios įtakos rotaviruso gydymui tikrai neturi. Tai tik papildoma galimybė įsitikinti, kad ligonis tikrai negaluoja dėl rotaviruso. Kasmet tuo pačiu laiku pastebime ryškų rotaviruso paūmėjimą,  bet tai tik virusas, kuris greitai ateina, greitai ir išeina“, - sakė D. Steponkus.

Ar galime džiūgauti, jog nebereikės mokėti už tyrimą? Galbūt, nes jei, pasak gydytojo, šis tyrimas didelės ir reikšmingos įtakos rotaviruso gydymui neturi, tai kam tada ir mokėti už jį.


Straipsnio komentarai

tai2015-05-08
keista kad administracija ir gydytojai sprendzia uz kokius tyrimus moketi.manau kad turetu buti lietuvoje bendras mokamu tyrimu aprasas . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?