Maištininkas žuvo! Šlovė drakonui!

2015-05-03, Kęstutis GABŠYS
Šilutės trolio nuotrauka
Šilutės trolio nuotrauka

Trečiadienį, balandžio 29 d., po pietų Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai rinkosi į neeilinį Tarybos posėdį. Jame buvo tik vienas klausimas – dėl pasitikėjimo vicemeru Algirdu Geču. Šio klausimo nepasitikėjimo svarstymas turėjo aiškiai parodyti, ar meras Vytautas Laurinaitis Taryboje tebeturi politinę daugumą.

Politinis baletas užtruko mėnesį

Po skandalingų rinkimų Šilutės rajone kovo 25 dieną Tarybos opozicija surinko Tarybos narių parašus ir pareiškė nepasitikėjimą administracijos direktoriumi S. Šepučiu bei viena iš jo pavaduotojų I. Murauskiene. Minėtą pareiškimą be opozicijos narių pasirašė ir šiandienei valdančiajai daugumai priklausantys Tarybos nariai – D. Žebelienė bei A. Jakas. Greičiausiai reaguodamas į A. Jako mestą pirštinę meras V. Laurinaitis inicijavo nepasitikėjimo pareiškimą vienam iš savo visuomeninių vicemerų, A. Jako bendrapartiečiui – A. Gečui.

Rajono politinis gyvenimas būtų nepaprastai nykus, jei reikalai spręstųsi iš karto ir greitai. Po kelių savaičių Tarybos opozicija savo pareiškimą dėl nepasitikėjimo administracijos vadovais atsiėmė. V. Laurinaitis iš karto nenurimo, tačiau pakalbėjęs su Tarybos nariais suprato, kad savo vicemero vertimas neatrodys gražiai rinkėjų akyse, tad šio klausimo į Tarybos darbotvarkę neįtraukė.

Praėjusią savaitę Tarybos opozicija vėl grįžo prie interpeliacijų. Buvo įteiktas ne tik senas nepasitikėjimo pareiškimas administracijos vadovams, bet surinkti parašai dėl nepasitikėjimo kitu rajono vicemeru A. Balčyčiu. Šiuos nepasitikėjimo pareiškimus jau pasirašė ne tik Tarybos opozicija, tačiau ir liberalus atstovaujantys Tarybos nariai J. Purlys bei E. Vitkauskas, taip pat ir pats A. Gečas. Reaguodamas į tai, meras iš stalčiaus ištraukė seną nepasitikėjimo pareiškimą A. Geču. Balsavimas Taryboje turėjo parodyti, ar meras vis dar tebeturi politinę daugumą.

Prieš A. Gečą balsavo 15 Tarybos narių

Neeiliniame Tarybos posėdyje dalyvavo visi dvidešimt septyni Tarybos nariai. Meras V. Laurinaitis paskelbė, kad 9 Tarybos nariai pasirašė pareiškimą, kuriame buvo siūloma A. Gečą atleisti iš pareigų kaip asmenį, praradusį politinį pasitikėjimą. Kaip interpeliaciją pasirašę Tarybos nariai nesiteikė įvardinti A. Gečo blogo darbo pavyzdžių, taip ir A. Gečas nematė prasmės gintis. „Vis vien Tarybos nariai jau apsisprendė, kaip balsuos“, - teigė A. Gečas. Vienintelis Tarybos politikas panorėjęs pasisakyti buvo liberalas E. Vitkauskas. Jis vicemero interpeliacijai nepritarė.

Nors nepalaikę A. Gečo interpeliacijos Tarybos nariai nedalyvavo balsavime ir išsinešė balsavimo biuletenius, tačiau už vicemero interpeliaciją balsavo 15 Tarybos narių. Taigi A. Gečas savo pareigų neteko. Į atsilaisvinusią vicemero vietą pasiūlytas V. Pozingis.

Tegyvuoja drakonas!

Pavykusi interpeliacija A. Gečui parodo, kad Taryboje susidarė nauja valdančioji koalicija. Iš formalios koalicijos pasitraukė D. Žebelienė su V. Kainovaičiu, A. Jakas su A. Geču bei J. Purlys su E. Vitkausku. Naujoje koalicijoje be socialdemokratų ir „tvarkiečių“ turėtų atsirasti „valstiečiai" ir...

Politiniai skersvėjai Taryboje tuo neturėtų baigtis. Ketvirtadienį iš ryto vyks kitas posėdis, kuriame bus svarstomos interpeliacijos administracijos vadovams bei A. Balčyčiui. Politinė aritmetika sako, kad jos neturėtų pavykti ir postus minėti politikai išsaugos. Įdomu, ar meras inicijuos nepasitikėjimo klausimą administracijos direktoriaus pavaduotoju R. Ambrozaičiu ir ar bus bandoma atimti iš A. Jako Ekonomikos komiteto pirmininko kėdę.


Foto galerija

Visada mėgęs būti įvykių sūkuryje po balsavimo Š. Laužikas liko vienas.Šilutės trolio nuotrauka .

Straipsnio komentarai

Rinkėja2015-05-03
Nesuprantu kas čia vyksta. Prašau, įvardinti dėl ko pateikta interpeliacija. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
oioioi2015-05-03
dvi kedes atsisesi i viena vistiek pataikisi visviena traukinys nenuvazuos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?