Susitikimas su tautosakos puoselėtoja Terese Lorenčiene

2015-04-30, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filialo bibliotekininkė Vida Mišeikienė

Trečiadienio popietę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filiale įvyko popietė su tautodailininke , eiliuotoja Terese Lorenčiene, kuri pristatė savo naujausią pasakojimų padavimų knygą ,,Iš kartos į kartą“.

Šią knygą autorė sako rašė galima sakyti tiesiog visa šeima . Knygoje sudėta pasakojimai padavimai apie mūsų krašto vietovardžių, upių, žuvų pavadinimų kilmę, knyga parašyta nepakarojama parubežio  Kadagiškių ir Rimženčių kaimų tarme. Knygoje gražiai aprašyti  padavimai ir legendos apie Šilutę, Ventę, Rusnę, Grabupius, Gardamą, Kadagiškius ir kitas vietas, jų kilmę.

Juos būsimoms kartoms perdavė seneliai ir močiutės, tėvai ir mamos. Senolis Izidorius Lecius buvo tas žmogus, kuris davė pradžią šiems nuostabiems, originaliems ir niekur kitur negirdėtiems pasakojimams atsirasti. Daugybę pasakojimų mokėjo močiutė, ji žinojo su šiomis vietomis susijusių pasakų, padavimų ir legendų: apie kalnelius ir apie upelius. Kaip sako autorė  labai gaila , kad neužrašė jų visų, tik tie kas liko atminty sudėti knygoje.

 Teresė Lorenčienė žinoma kaip tautodailininkė, kuri kuria labai gražius karpinius ir pas mus atsivežė padariusi knygoms skirtukų su gražiais karpiniais .

Autorė labai norėtų išleisti antrą dalį knygos ,,Iš kartos į kartą“ , kurioje bus sudėti kitų  kaimų pasakojimai ir padavimai. Lauksim naujos knygos ir sėkmės autorei rašant knygą.

Pasiklausius pasakojimų, mielai pagrodavo autorės vyras E. Lorenčas su armonika.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?