Ministerija siūlo nepritarti motinystės pašalpų atstatymui

2015-05-03, BNS
© AOP nuotr.
© AOP nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo nepritarti, kad būtų atstatytos iki krizės mokėtos motinystės (tėvystės) pašalpos ir naikinami pašalpų ribojimai gimus dviem ir daugiau vaikų.

Ministerija aiškina, kad pakeitimams įgyvendinti papildomai prireiktų apie 120 mln. eurų iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto per metus, o 2015 metų kovo mėnesio duomenimis šio fondo skolos sudarė apie 3,6 mlrd. eurų.

Be to, ministerijos parengtame Vyriausybės išvados projekte sakoma, kad gimus dviem ir daugiau vaikų, asmuo nepraranda daugiau kaip 100 proc. buvusio uždarbio, todėl nėra pagrindo mokėti ir didesnių pašalpų.

„Pašalpų mokėjimo laikotarpiais siekiama kompensuoti tikslinių atostogų metu prarastas darbines pajamas, o ne padidėjusias išlaidas dėl vienu metu gimusių vaikų skaičiaus“, - pažymima išvados projekte.

Neigiama išvada teikiama Seime svarstomoms „tvarkiečio“ Stasio Brundzos inicijuotoms pataisoms, pagal kurias iki vaikui sueis metai, motinystės (tėvystės) pašalpa siektų 100 proc. buvusio uždarbio, antraisiais metais - 85 proc. buvusio uždarbio. Pagal šias pataisas taip pat pašalpa nebūtų ribojama, jei gimtų du ir daugiau vaikų - šiuo metu už kelis vaikus gaunamos pašalpos negali viršyti 100 proc. buvusio uždarbio.

Seimas per ekonominę krizę sumažino motinystės (tėvystės) pašalpas. Tėvai šiuo metu gali rinktis - gauti didesnę pašalpą, bet vienerius metus, arba gauti mažesnę pašalpą dvejus metus su galimybe antraisiais metais grįžti į darbą neprarandant pašalpos.

Pasirinkus pašalpą gauti vienerius metus, ji siekia 100 proc. buvusio atlyginimo, o dvejus metus - 70 proc. buvusio uždarbio pirmaisiais vaiko metais ir 40 proc. buvusio uždarbio vaiko antraisiais metais.

 


Straipsnio komentarai

Juste2015-05-06
nori kad didetu gimstamumas. Bet kad vaikuti islaikyt sunku. Mes dibam ir mokam valstybei didziausius pinigus. o juos atiduoda tinginems kurie tyngi dirbti. Zinoma kam jiems dirbti jai valstybe duoda pinigu!
mes dirbantys tevai kai iseiname vaiko prieziuros atostogu..jug is musu paciu kur buvo pinigelei atiduoti valstybei tai ta laika kol auginam savo atzalas is musu pinigu ir moka mum tas uzsidirbtas pasalpeles. kai buvo sunku ismusu ateme pinigelius.o dabar nenori grazint. Tai kur cia teisybe, jug tai musu pinigai. Kai atimt tai nedrebejo rankos o kai atiduot tai dreba kaip negali jug patiem vogt maziau bus ka vogt!
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ososos2015-05-04
taigi andriukaitis pasake reikia daugintis o kam tos pasalpos motinos savo vaikus ir be pasalpu turi ismaitint svarbiausia globotiniams vaikams daugiau liks va tokie kaip antonovai ir gamina vaikus o apie vaiku ateiti nemasto uztat ir yra pilni vaiku namai per tokius debilus kaskas gauna didziausias pasalpas uz vaikus o motinom net ant sauskelniu neduoda ot lygibe Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?