Kintiškei V. Nausėdaitei įteiktas išskirtinis apdovanojimas

2015-05-06, Gerda BELOKOPYTOVA
Geriausios 2014 m. pamario krašto bibliotekininkės nominacija apdovanota kintiškė V. Nausėdaitė.
Geriausios 2014 m. pamario krašto bibliotekininkės nominacija apdovanota kintiškė V. Nausėdaitė.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka puoselėja tradiciją išrinkti geriausią pamario krašto bibliotekininkę. Šiųmetė iškilminga nugalėtojos apdovanojimo ceremonija vyko Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre. Vieta pasirinkta neatsitiktinai, mat geriausios 2014 m. pamario krašto bibliotekininkės apdovanojimas buvo atiduotas į kintiškės rankas.

Ypatingam žmogui – ypatingas dėmesys

Į iškilmingą šventę balandžio 29 dieną rinkosi gausybė svečių ne tik iš Kintų ir šios seniūnijos apylinkių, bet ir iš viso rajono. Kintų daugiafunkcio centro salė tądien prisipildė ypatingo šurmulio, mat į vieną vietą susirinko visos mūsų rajono bibliotekininkės. Juk proga ypatinga – reikia pasveikinti savo kolegę.

Taigi skambant Aldonos Valdžienės vadovaujamos Žemaitkiemio kaimo kapelos (Saugų sen.) linksmoms melodijoms svečiai sugužėjo į apdovanojimų ceremoniją.

Renginio vedėja Sandra Jablonskienė paskelbė, kad balandžio 23 dieną startavo Lietuvos bibliotekininkų draugijos paskelbta 15-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Visą savaitę Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka bei visi jos filialai aktyviai organizavo įvairias veiklas. Vyko susitikimai su skaitytojais, edukaciniai renginiai, parodų pristatymai ir kt. 

Ypatingą visą savaitę trukusį šurmulį užbaigė Geriausios pamario krašto bibliotekininkės apdovanojimo ceremonija. Šiemet šis titulas iškeliavo į Kintus – Geriausios 2014 m. pamario krašto bibliotekininkės vardas suteiktas Kintų filialo vyr. bibliotekininkei Vaidai Nausėdaitei.

Nugalėtojai pereinamąjį prizą įteikė 2013 m. geriausia pamario krašto bibliotekininke išrinkta Degučių filialo bibliotekininkė Elena Dragūnienė.

Šiųmetę nugalėtoją sveikino ir  šventiniame renginyje dalyvavę Kintų jaunimo atstovai, kurie teigė, jog labai didžiuojasi V. Nausėdaite. „Esame laimingi, kad pagaliau ir iš mūsų jaunimo tarpo apdovanota tokia svarbia nominacija. Mes eisime paskui tave ir lygiuosimės į tave“, - kalbėjo jaunimas.

Nugalėtoją taip pat sveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei šeimos nariai.

Apdovanojimų buvo ir daugiau

Šventinio renginio metu meras V. Laurinaitis įteikė Kultūros ministro Šarūno Biručio padėkas F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Aldonai Norbutienė už skaitymo skatinimą, žinių ir kultūros sklaidą pamario bendruomenei.

Jau tradicija tapo ir bibliotekininkų nominacijų įteikimas. Taigi nominacija „Metų geradaris“ už geranorišką mecenavimą  kuriant kultūros veiklos vertybes pamario bendruomenei įteikta UAB „Žibai“ direktoriui Steponui Kazlauskui.  O štai nominacija „Metų žurnalistas“ atiteko laikraščio „Pamarys“ redaktoriui Petrui Skutului.

Kintų filiale darbuojasi ir savo sumanymus įgyvendina ne tik šių metų nugalėtoja V. Nausėdaitė.  Kai ji gvildena naujas idėjas, kuria projektus, svarsto paslaugų plėtros tendencijas jos kolegei bibliotekininkei Nijolei Justienei tenka pagrindinis krūvis organizuojant bendruomenės užsiėmimus. Tad N. Justienei įteikta Šilutės rajono savivaldybės administracijos padėka.

Skatina jaunimo aktyvumą

V. Nausėdaitė – aktyvi jauna bibliotekininkė. Kintų bibliotekoje dirba nuo 2013 m. rugpjūčio mėnesio. Ji aktyviai įsitraukė ne tik į bibliotekos veiklą, bet ir į Kintų bendruomenės, mokyklos gyvenimą. Vaidos dėka yra glaudžiai bendradarbiaujama su Kintų pagrindine mokykla, Kintų Vydūno kultūros centru bei Kintų bendruomene. Kintų filiale rengiamos parodos, edukacijos ir kita skaitytojams bei bendruomenės gyventojams įdomi ir naudinga veikla.

Ypatingai V. Nausėdaitė įsitraukė į veiklas, skirtas jaunimui, – padėjo jauniesiems kintiškiams žengti tvirtą žingsnį link savarankiškos Kintų jaunimo nevyriausybinės organizacijos įsteigimo. Jos iniciatyva steigiamas ir Kintų jaunimo asociacijos „Kintų jaunimo klubas“.

Jaunimo protų kovų populiarėjimas, tarptautinio tinklo „Eurodesk“ Jaunimo informavimo taško filialo atidarymas – tai  taip pat V. Nausėdaitės nuopelnas.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?