Atleistas Administracijos direktoriaus pavaduotojas R. Ambrozaitis žadėjo skaldyti malkų

2015-05-06, Kęstutis GABŠYS
R. Ambrozaitis.
R. Ambrozaitis.
Ketvirtadienį, balandžio 30-ąją, Šilutės rajono savivaldybės taryba užbaigė trečiadienį, balandžio 29-ąją, pradėtą veiklą. Antrame neeiliniame posėdyje toliau buvo svarstomi nepasitikėjimo Savivaldybės vadovais klausimai. Trečiadienį vykusiame posėdyje, iš vicemero pareigų atleidus A. Gečą, tapo aišku, kad merui V. Laurinaičiui pavyko suformuoti situacinę daugumą, todėl administracijos vadovų ir vicemero A. Balčyčio interpeliacijų svarstymas yra tuščias formalumas. Taip pat buvo aišku, kad politinių sankcijų turėjo susilaukti administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis, nes jo bendrapartiečiai prisidėjo prie valdžios „vertimo“.

Ketvirtadienį vykusį antrąjį neeilinį Tarybos posėdį opozicija boikotavo. Iš opozicijai priklausančių ir A. Gečo pašalinimo nepalaikiusių Tarybos narių posėdyje dalyvavo tik A. Čeponis. Taigi valdančiajai koalicijai jau iš anksto buvo aišku, kad visi klausimai bus išspręsti be didesnių ginčų ir diskusijų. Tačiau politikoje įprasto pergalės džiaugsmo tuokart politikų veiduose nebuvo. Salėje jautėsi slogi ir nervinga atmosfera.

Kalbėjo tik A. Balčytis

Iš trijų verčiamų Savivaldybės vadovų pasisakyti panoro tik vicemeras Algirdas Balčytis. Vicemeras teigė, kad yra pradėti projektai, juos būtina tęsti. Jis mano, kad dirbo gerai, o dėl visų politinių neramumų Taryboje yra kaltas Arvydas Jakas. Vicemerui Tarybos nariai klausimų neturėjo ir po keliolikos minučių pertraukos, skirtos slaptam Tarybos narių balsavimui ir balsų skaičiavimui, komisijos pirmininkas S. Vytuvis paskelbė niekam nuostabos nesukėlusį verdiktą – A. Balčytis savo postą išsaugojo.

Administracijos direktoriaus S. Šepučio ir jo pavaduotojos I. Murauskienės pasitikėjimo klausimo svarstymas užtruko tik todėl, kad dėl kiekvieno iš jų Tarybos nariai turėjo balsuoti atskirai. Nei administracijos direktorius, nei jo pavaduotoja nematė reikalo ką nors pasakyti, Tarybos nariai jiems taip pat neturėjo klausimų, o ir slapto balsavimo rezultatai nieko nenustebino. A. Šeputis ir I. Murauskienė galės ir toliau dirbti savo pareigose.

Ėmėsi R.  Ambrozaičio

Greitai apgynę savo bendražygius valdantieji puolė suvedinėti sąskaitas su maište dalyvavusiais buvusiais savo bendražygiais. Jau po trečiadienio posėdžio socialdemokratų frakcija merui pasiūlė ketvirtadienio posėdžio darbotvarkę papildyti dar vienu klausimu – atleisti iš pareigų politinį pasitikėjimą praradusį administracijos direktoriaus pavaduotoją Raimundą Ambrozaitį.

Žinodamas savo politinį likimą R. Ambrozaitis nusprendė išeidamas stipriai trinktelėti durimis. Tarybos posėdyje jis teigė, kad jam ir jo vadovaujamam Liberalų partijos Šilutės skyriui nėra pakeliui su tais „kurie minimi kaip galimai pirkę ir klastoję rinkėjų balsus, vedami savanaudiškų paskatų siekė būti gudresni už kitus, bet kokia kaina siekė Tarybos nario mandato, dabar dengia vieni kitus, o paskutinėmis dienomis prie jų jungiasi galimai panašų supratimą turinčios politinės jėgos“. Savo pasisakymo pabaigoje R. Ambrozaitis teigė, kad pats atsistatydinąs iš užimamų pareigų.

R. Ambrozaičio pasisakymas įsiutino Tarybos valdančiuosius. Pastarieji bandė gintis klasikiniu tapusiu teiginiu, jei nenuteistas, vadinasi, ne vagis. R. Ambrozaičiui buvo siūloma pasiaiškinti, kodėl Administracinis teismas nepasakė, kad balsai buvo klastojami ir  nė vienas asmuo už tai nėra nuteistas. Vienas Tarybos narys kartu su R. Ambrozaičiu prie kryžiaus kalė ir visą Apygardos rinkimų komisiją, tiesa, niekaip nesugebėdamas paaiškinti, kuo tai susiję su R. Ambrozaičio atleidimu iš pareigų.

Šiuo atveju Tarybos narių balsavimo rezultatai taip pat buvo aiškūs iš anksto. Valdančiosios Tarybos balsais R. Ambrozaitis iš savo pareigų buvo atleistas. Į „Šilokarčemos“ korespondento klausimą, ką ketina toliau veikti, politikas atsakė dviprasmiškai: „Skaldysiu malkas“.

 


Straipsnio komentarai

Joo2015-05-06
Kaip suprasti? Niekas jokių priekaištų dėl gero darbo daugumos direktoriui nepareiškė, tai kodėl juos nušalinti. Užtat Ambrozaitis nepatenkintas valdžia, todėl iš tiesų jam ten ne vieta. Tokie maištininkai ir prie malkų skaldymo nepageidautini. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?