Siūloma pratęsti profesinę karo tarnybą

2015-05-05, ELTA
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Seimas pradėjo svarstyti Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūloma pratęsti profesinę karo tarnybą.

Pataisomis siūloma nustatyti krašto apsaugos ministrui galimybę pratęsti profesinės karo tarnybos karių, sukakusių išleidimo iš profesinės karo tarnybos į atsargą amžių, tarnybą: kareiviams (jūreiviams) ir jaunesniesiems karininkams pagal terminuotą profesinės karo tarnybos sutartį ne ilgiau kaip 10 metų (arba 2 kartus po 5 metus), puskarininkiams ir vyresniesiems karininkams – ne ilgiau kaip 4 metams (arba 2 kartus po 2 metus).

„Lietuvos kariuomenė yra viena jauniausių pasaulio kariuomenių. Paruošti karį kainuoja nemažus pinigus, todėl tokia trumpa tarnyba eikvoja ir mūsų lėšas, ir nesudaro galimybės kariams realizuoti visus savo gebėjimus“, – pristatydamas projektą sakė Seimo narys, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Teikiamais įstatymo pakeitimais taip pat siūloma panaikinti šiuo metu įtvirtintą garbingai bent 4 metus ištarnavusių ir išėjusių į atsargą karių skatinimo priemonę – galimybę gauti paramą ne ilgesnių kaip 4 metų studijų pagal pagrindinių ar vientisųjų studijų programą Lietuvos aukštojoje mokykloje kainai ar jos daliai padengti, jeigu pagal minėtas programas studijuojama pirmą kartą.

Vietoje to siūloma įtvirtinti karių, išskyrus karius, tarnybą pradėjusius po Lietuvos karo akademijos ar karininkus rengiančios užsienio mokyklos baigimo, skatinimo priemonę – premijos mokėjimą kariams, 4 metus nepriekaištingai ištarnavusiems pagal pirmą profesinės karo tarnybos sutartį. Premija būtų vienkartinė ir lygi 35 Lietuvos Respublikos valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) baziniams dydžiams, Seimo nustatytų tiems metams, kuriais karys ištarnavo 4 metus. Ši premija būtų skiriama kariams, pirmą profesinės karo tarnybos sutartį sudariusiems po šio įstatymo įsigaliojimo.

Projektui po pateikimo pritarė 81, nė vienas nebalsavo prieš, 2 Seimo nariai susilaikė. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, projektą plenariniame posėdyje numatyta svarstyti gegužės 21 d.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?